V rámci tréninkového kempu na Hluboké nad Vltavou odehrála nově složená česká reprezentace do jednadvaceti let modelové utkání. V tréninkovém centru Složiště se ve vzájemném měření sil představilo všech 26 nominovaných hráčů. Hrdinou utkání se stal Kryštof Daněk, který vstřelil všechny tři branky.

Čtyřdenní tréninkový kemp zakončili čeští fotbalisté do jednadvaceti let modelovým utkáním, které odehráli v tréninkovém centru Složiště. Duel ovládlo mužstvo v bílých dresech, za které se třikrát trefil olomoucký Kryštof Daněk.

Pro výběr do jednadvaceti let to byl vůbec první reprezentační sraz v novém složení. Další je čeká až v září na začátku kvalifikace o mistrovství Evropy, kterou lvíčata zahájí dvojzápasem se Slovinskem a Albánií.

Hodnocení asistenta trenéra Jiřího Kohouta
„Týmy jsme rozdělili i na základě klubových vazeb. Chtěli jsme, aby kluci do zápasu přenesli to, co jsme předchozí tři dny zařazovali do tréninku, tedy nějaké automatismy v útočné i obranné fázi. Z tohoto pohledu se v zápase objevily slušné věci, byť musíme vzít v úvahu to, že je po sezoně a hráči už jsou v nějaké únavě. Každopádně jsme tady nasbírali hodně zajímavých poznatků, lépe jsme poznali hráče pro novou jednadvacítku, kterou už v září čeká ostrá kvalifikace.“

Modelové utkání:
Zelení - Bílí 0:3 (0:0)
Branky: 38., 46. a 50. z pen. Daněk.
Zelení: Jaroš (31. Stejskal) - A. Gabriel, Vitík, Š. Gabriel, Horák – Souček, Beran – Novák, Karabec, Ryneš - Patrák (31. Osmančík).
Bílí: Neuman (31. Kovář) – Fukala, Knapík, Mezera, Kohút – Solil, Kaloč – Pachlopník (52. Šíp), Daněk, Šíp (45. Fila) - Fila (31. Svoboda).

Dva členové realizačního týmu Dynama - kustod Radomil Procházka a asistent trenéra Jiří Kohout