Domácí ligová série neporazitelnosti je u konce. Dynamo v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY poprvé od první poloviny září na Střeleckém ostrově padlo. Nad síly Jihočechů byla druhá Viktoria Plzeň, která zvítězila nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jak zápas hodnotí českobudějovický útočník Michal Škoda?

Michale, jak zápas hodnotíte? Hra výborná, ale nevyužité šance vás stály body.
Myslím si, že to bylo celkem vyrovnané utkání. My jsme měli víc šancí, ale Plzeň tu jednu svoji využila dokonale, štěstí se přiklonilo k ní a vyhrála 1:0.

Plzeň jste přehrávali, měli jste příležitosti, ale ani jedna gólem neskončila. Muselo vás to po utkání hodně mrzet.
Mrzí nás to samozřejmě hodně, máme za sebou tři zápasy a získali jsme dva body. Myslím si, že z těch šancí to určitě jeden gól chtělo.

Vy sám jste měl dvě velké šance. První zlikvidoval brankář Plzně, při té druhé jste vystřelil zpoza vápna, míč se ale opřel jen do břevna.
První šance byla ve skluzu, kterou mi Staněk chytil. A ta druhá? Převzal jsem míč od Micka, kouknul jsem se doprava, jestli mi tam Novas (Pavel Novák) nabíhá, ale nenabíhal. Nebylo kam přihrát, tak jsem zkusil vystřelit. Smůla, že to šlo do břevna a nespadlo to tam.

Kromě krásné dělovky jste se nachomýtl i k ruce na kraji vápna. Co jí předcházelo? Nebál jste se, že bude proti Dynamu nařízená penalta?
Věděl jsem, že jsem na hraně. Někdo tam chtěl postrčit balon a nevím, jestli by to někdo od nás měl, tak jsem do toho sáhl rukou. Jsem rád, že z toho nebyla penalta a trestný kop jsme odvrátili.

Spolu s Mickem van Burenem jste tvořil silnou dvojici Dynama. Hraje se vám s ním dobře?
Jo, určitě. Hraje se mi s ním dobře. Ale byla tam jedna situace, kdy jsem čekal, že vystřelí a já budu čekat na dorážku a Mick si chtěl narazit se mnou. Tam jsme se neshodli, ale jinak se nám spolu hraje dobře. Mick je navíc hodně rychlý a dělal Plzni problémy.

Vy jste si v utkání s Plzní zkusil pozice hrotového útočníka i podhrotu. Kde se cítíte lépe?
Lépe se mi hraje níž než na hrotu. Jsem víc s míčem, nemusím podstupovat tolik soubojů se silnými stopery, ale takhle to v zápase vyplynulo. Pro mě osobně je lepší být níž.

Níž ale rozhodně nejste jako tým v tabulce. Cítíte sami, že se vám herně daří slušně? Jak Dynamu, tak vám osobně?
Herně je to opravdu dobré. Jsme schopní přehrávat Plzeň i Spartu, ale ve dvou ze tří zápasů jsme nedali gól, takže se pak body sbírají těžko.

Teď vás čekají dva zápasy venku, v Karviné a Pardubicích. V celé letošní sezoně jste z hřišť soupeřů ještě všechny tři body neodvezli. Věříte, že se nepřízeň zlomí?
Jsem přesvědčený, že po výkonech, co podáváme doma, rozhodně alespoň jeden z těch dvou zápasů venku vyhrajeme.