Cíle zůstaly nenaplněné. Dynamo zakončilo sezonu na šestém místě a na postup do nejvyšší soutěže opět nedosáhlo. Přesto poslední zápas sezony přinesl několik pozitiv. Jihočeši na hřišti soupeře jasně dominovali a navíc vůbec poprvé v klubové historii vyhráli na hřišti Viktorie Žižkov. Značnou měrou se na tříbodovém zisku podílel Elvis Sukisa Mashike, který zaznamenal vítězný gól budějovického týmu.

Po vydařené podzimní části zůstali výkony fotbalistů Dynama za očekáváním a již několik kol před koncem sezony bylo jasné, že Jihočeši do nejvyšší soutěže nepostoupí. V posledním zápase na hřišti Viktorie Žižkov mohli hrát bez zábran a po velmi dobrém výkonu vyhráli 2:1. "Na závěr sezony jsme získali tři body, takže super," začal své pozápasové hodnocení třiadvacetiletý útočník Elvis Mashike Sukisa.

Prakticky v celém průběhu utkání bylo Dynamo lepším týmem a po poločase vedlo 2:0, když se po gólu Lukáše Havla prosadil právě i Elvis Mashike. "Kláda (Jiří Kladrubský) poslal do vápna z levé strany perfektní centr, já šel na přední tyč a hlavou jsem balon usměrnil do brány. Nyní se snažím hodně pracovat na hře hlavou a jsem rád, že jsem dnes takto skóroval," řekl útočník z Demokratické republiky Kongo. Také ve druhém poločase měli hráči Dynama více ze hry a postupně se dostávali do velkého množství šancí: "Měli jsme jich opravdu hodně. I já vedle gólu měl jednu velkou šancí, ale byl jsem v zakončení pomalý a je to škoda, že jsem nevstřelil i druhý gól."

Fotbalisté Dynama na Žižkově přepsali historii. Od rozdělení Československa hráli na Žižkově šestnáctý zápas v první nebo druhé lize a vůbec poprvé na stadionu pod Žižkovským vysílačem vyhráli, když z předešlých patnácti zápasů čtrnáctkrát prohráli a pouze jednou remízovali. Současný tým Dynama si nepříznivou historickou bilancí hlavu očividně nelámal. "O této bilanci jsem nic nevěděl. ale teď je tady Elvis, a tak se vyhrálo," poznamenal s úsměvem od ucha k uchu důrazný budějovický forvard.

Elvis Mashike Sukisa odehrál za Dynamo ve své první druholigové sezoně sedmadvacet zápasů, v nichž zaznamenal sedm branek. Přestože Dynamo boj o první ligu nezvládlo, mladý útočník byl se svým působením v druhé nejvyšší soutěži spokojený. "I když útočník by neměl být nikdy spokojený, protože vždy se dá vstřelit ještě více gólů. Já jsem ale s letošní sezonou spokojený, ale budu dělat vše pro to, abych příští sezonu těch gólů bylo ještě více," dodal na závěr.