Zkušený záložník Petr Javorek se před utkáním se Spartou oficiálně rozloučil s prvoligovým A-týmem Dynama. Klub ale neopustil, přesunul se do B-týmu, kterému na jaře bude pomáhat v boji o postup do třetí ligy.

Před výkopem sobotního zápasu proti Spartě se s ním rozloučili zástupci klubu, sportovní ředitel Tomáš Sivok a vedoucí A-mužstva Ivo Táborský, spoluhráči i fanoušci. Roky strávené na Střeleckém ostrově bude Javorkovi připomínat památeční dres Dynama s oblíbeným číslem dvacet.

Zkušený středopolař zavítal do jihočeské metropole poprvé v září 2011 na hostování z tehdejšího Spartaku Sezimovo Ústí. Po dvou sezonách v Dynamu se vrátil do Táborska a na Soukeníku odehrál čtyři sezony. Před sezonou 2017/18 přestoupil podruhé do Českých Budějovic a podílel se po čtyřleté odmlce na návratu mezi elitu na jaře 2019.

V ligovém týmu odvedl velký kus práce, patřil mezi lídry. Za sedm sezon v nejvyšší soutěži odehrál 117 zápasů a vstřelil 5 gólů. Věk ale nikdo nezastaví. Do zimní přípravy nastoupil v divizní rezervě a zvyká si na novou roli. „Spolu s Jirkou Kladrubským máme za úkol pomáhat mladým a ukazovat jim směr. Jirka je hrající asistent, já zatím nemám žádnou trenérskou licenci,“ říká Javorek, který 9. února oslaví 36. narozeniny.

Do divizního jara půjde B-mužstvo s jasným cílem, postoupit do ČFL. „Divize je pro mladé kluky málo. Podle mého by prvoligový tým měl mít béčko ve třetí lize,“ poznamenává s tím, že je reálná možnost postupu i z druhého místa.

V Dynamu by rád pokračoval i po skončení smlouvy. „Doufám, že s mladýma klukama postoupíme a třeba mi tu ještě nabídnou smlouvu, pokud se dostaneme do 3. ligy. Určitě nechci ještě končit s fotbalem,“ uvádí Petr Javorek, který zvažuje možnost, vydat se na trenérskou dráhu.