Brankář Dynama Jaroslav Drobný obsadil v tradiční anketě Deníku jižní Čechy druhé místo v anketě o nejlepšího jihočeského sportovce za rok 2020. První skončil hokejový reprezentant a hráč Motoru České Budějovice Pavel Pýcha.

Dynamo prožilo mimořádný rok, a to se samozřejmě muselo projevit i v anketě o nejlepšího sportovce na jihu Čech. Hlasování, do kterého se zapojují jihočeští novináři, bylo velmi těsné a Jaroslav Drobný skončil za Pavlem Pýchou druhý jen o pouhých sedm hlasů. Třetí skončil atlet Jiří Polák.

Fotbalové Dynamo mělo velké ambice i v anketě o nejlepší kolektiv roku 2020. Tato kategorie se ale vzhledem k pandemii Covid-19 stejně jako všechny další kategorie letos nevyhlašovala.

Anketa o nejlepšího jihočeského sportovce má dlouholetou historii. Poprvé se hlasovalo v roce 1956 a mezi vítězi se několikrát objevili i fotbalisté Dynama. Dvakrát vyhrál Karel Poborský a po jednom vítězství si připsali Martin Vozábal a Ladislav Fujdiar.

JIHOČESKÁ DESÍTKA ROKU 2020
1. PAVEL PÝCHA (hokej, Motor ČB): nejlepší hráč loňského ročníku Chance ligy, český reprezentant na Channel One Cupu v Moskvě (186 hlasů)

2. JAROSLAV DROBNÝ (fotbal, Dynamo ČB): jako opora týmu přispěl k sedmé příčce nováčka I. ligy po základní části (179)

3. JIŘÍ POLÁK (atletika, Sokol ČB):třetí na 200 metrů na Diamantové lize v Bruselu, mistr republiky v této disciplíně (156)

4. MIGUEL ANGEL DE AMO (volejbal, Jihostroj ČB): nejlepší nahrávač extraligy, vítěz Českého poháru, reprezentant Španělska (143)

5. MARTIN MICHEK (motorismus, Moto Racing Goup): 23. v kategorii motocyklů na Rallye Dakar, třetí nejlepší nováček soutěže (141)

6. MICHAL BOROŠ (cyklokros, Cyklo team Tábor): bronzový na mistrovství ČR, vítěz Českého poháru, reprezentant ČR na MS (121)

7. JAROMÍR JANÁČEK- TOMÁŠ ŠVEJDA (badminton, Badminton Č.Krumlov): mistři ČR ve čtyřhře, účastníci ME ve Francii (110)

8. ROMAN ČASTORAL (motorismus, Katovice): mistr ČR v rallycrossu, šampion Zóny střední Evropa tř. supertouringcars (101)

9. PAVLA SCHORNÁ (biatlon, Nové Město pod Landštejnem): mistryně republiky v letním biatlonu (93)

10. FRANTIŠEK LINDUŠKA (triatlon, TCV J. Hradec): čtvrtý Evropský pohár v Polsku, 29. na Světovém poháru v Karlových Varech (81)