Jedním z fotbalistů, na které bude trenér Soukup v jarní části sezony hodně sázet, je třiatřicetiletý záložník Jaroslav Černý, který se po pěti letech vrátil zpět do Českých Budějovic, kde nastartoval svou nejúspěšnější část kariéry. Rodák z Horního Benešova po dlouhé době oblékl dres Dynama, v Tipsport lize odehrál poločas zápasu proti Táborsku.
Jaroslav Černý

Fotbalisté Dynama začali přípravu na jarní část sezony neslavně. V zápase s Táborskem prohráli 1:2. Nový hráč Jaroslav Černý byl ale hlavně rád, že si mohl konečně zahrát se svými novými spoluhráči. "Před pěti lety jsem tady ligu hrál s Táborem, který sem teď přišel během podzimu a pak už asi jen s Křížou. Jinak je tým úplně jiný. Není to ale žádný problém, prakticky všechny kluky znám ze vzájemných zápasů v lize," řekl Černý po svém poločasovém vystoupení v Tipsport lize.

Hlavním úkolem trenéra Soukupa bude dostat nového člena týmu do zápasové pohody. Černý toho totiž v uplynulém roce za Senici, kde hostoval z pražské Slavie, příliš neodehrál. V podzimní části letošní sezony nastoupil do sedmi zápasů. "Před půl rokem jsme měli generálku na mistrovský zápas a já si natrhl lýtko a sedm týdnů jsem s tím marodil. Pak jsem se uzdravil, odehrál jsem šest kol a když jsme pak hráli se Zlatými Moravci, tak mi jeden protihráč spadl na kotník a natrhl mi vazy. Nehrál jsem čtyři týdny, ale tu léčbu jsem asi nějak uchvátal a pořád mě to bolelo. Na konci podzimu jsem pak tři poslední kola vynechal, protože to už dál nešlo. Teď už je to naštěstí ale všechno v pořádku," popisoval své trable posledních měsíců.

Do soustředění v Novém Městě se ale zapojil již v plné síle a oprášit tak mohl mimo jiné po dlouhé době i běžky. "Na běžkách jsem letos stál poprvé asi po deseti letech. Naposledy na běžkách jsem byl asi s panem Kotrbou, když nás tehdy trénoval v Brně. Letos jsem se do toho ale dostal celkem rychle a bylo to v pohodě," řekl s úsměvem fanoušky a spoluhráči přezdívaný Čoro.

Stejně jako ostatní spoluhráči věří tomu, že v dalších zápasech přípravy půjdou výkony týmu nahoru. "Dnes to bylo hodně specifické v tom, že jsme vstávali v šest hodin a před sedmou jsme vyjížděli z Nového Města. Přijeli jsme do Berouna, rozcvičili jsme se a hned jsme šli hrát," popisoval. Navíc fotbalisté Dynama až právě na umělé trávě v Berouně viděli v přípravě poprvé balon. Proto byli rádi, že si mohli po delší době kopnout do míče. "Nejsme běžkaři, ale fotbalisti, takže jsme samozřejmě na zápas těšili," dodal Jaroslav Černý s úsměvem od ucha k uchu. Pokud jde o kopání do míče, tak budou mít Jihočeši patrně důvodů k úsměvům v následujících dnech více, do konce ledna je totiž čeká ještě pět dalších přípravných utkání.