Od února loňského roku byl na marodce a až nyní se vrací zpět na fotbalové trávníky. Jednatřicetiletý obránce nebo záložník Jan Riegel překonal nepříjemné zranění kolene a v sobotním zápase proti Viktorii Žižkov na turnaji Tipsport liga odehrál celých devadesát minut. "I když nešlo o ligové body, tak jsem byl samozřejmě rád, že jsem mohl nastoupit a že se nám podařilo vyhrát," řekl po zápase.

Vysoká výhra nad Žižkovem je asi příjemná, že?
Proti Žižkovu určitě nešlo o výsledek, ale rozhodně je lepší vyhrát než prohrát. Dneska šlo spíše o to, abychom si konečně taky kopli do míče a abychom se začali dostávat do zápasového rytmu.

Vy osobně jste nastoupil do zápasu téměř po roce, jak jste se cítil?
Těšil jsem se samozřejmě moc, protože sice jsem asi už dva měsíce trénoval naplno, ale zápas jsem si mohl zahrát až teď proti Žižkovu. I když nejde o ligové body, tak jsem moc rád, že jsme zápas zvládli a že jsme vyhráli.

Odehrál jste celý zápas. Dalo se to po tak dlouhé pauze zvládnout?
Trošičku jsem z toho obavy samozřejmě měl, ale i vzhledem k výsledku to ve druhém poločase nebylo už tak nahoru dolu a myslím, že jsem to zvládnul celkem dobře.

Nějaké speciální pokyny od trenéra jste měl?
Žádné speciální pokyny od trenéra nebyly. On více méně jen vybral sestavu a řekl nám, že je to první zápas, tak ať si zaběháme, zahrajeme a ať se hlavně zbytečně nezraníme. Myslím, že jsme tedy jeho pokyny zvládli dobře.

Máte za sebou týden přípravy. Jak ten týden vypadal a zahráli jste si během tréninku s balonem?
V prvním týdnu přípravy to bylo takové vždy rozdělené. Dopoledne to bylo o nabírání herní kondice a dostali jsme se i k balonu. Odpoledne to pak vždycky bylo už vyloženě jen o běhání bez míče.

Nyní vás čeká soustředění ve Frymburku, tam to bude asi o kondici, že?
Tenhle první týden byl takový rozkoukávací. Následný týden ve Frymburku bude určitě náročnější. Tam se k balonu asi moc nedostaneme a bude to hlavně o nabírání kondice. To ale k zimní přípravě patří a věřím, že to všichni zvládneme.

Během přípravy vás čeká řada zajímavých zápasů se zahraničními celky..
Určitě jsme všichni rádi, že zimní příprava nebude pouze v podobě stereotypu Tipsport ligy. Zápasy proti zajímavým zahraničním soupeřům je vždy pro nás atraktivní a je to pro nás dobrá konfrontace.