Stabilní místo si v létě v kádru českobudějovického Dynama nevybojovali, a proto hledali herní vytížení ve druhé nebo třetí fotbalové lize. Jak se na podzim vedlo hráčům, kteří v letošní nebo v minulých sezonách hráli za A-tým a teď hostovali v nižších soutěžích? Třeba Michal Řezáč s Ladislavem Martanem mohou říct, že se jim se Žižkovem dařilo. Roman Wermke skončil se Sokolovem na posledním místě tabulky a mladík Maxim Talovierov sbíral zkušenosti ve třetí lize ve Spartě B. V pondělí začne Dynamu příprava na nadcházející ročník. „Hráče jsme samozřejmě sledovali. Někteří z nich s námi zahájí přípravu a porvou se o místo v kádru pro jarní část soutěže,“ říká hlavní trenér David Horejš.

Michal Řezáč


Má za sebou povedený půlrok s Viktorií Žižkov. Pětadvacetiletý krajní hráč naskočil do čtrnácti zápasů a jejich drtivou většinu odehrál v základní sestavě. Z ní ho dostala prakticky jen nucená pauza za červenou kartu. Odehrál 1164 minut, což je šesté nejvyšší číslo v týmu Žižkova. Připsal si jednu červenou kartu v duelu s Vyšehradem. Dostal ji za druhou žlutou ve 4. minutě nastavení. Gól sice nedal, ale týmu z pod vysílače pomohl na šestou příčku tabulky a má i jednu gólovou nahrávku.

Michal Řezáč

Ladislav Martan


Třicetiletý křídelník posílil Žižkov na konci přestupového období. Naskočil do devíti zápasů, odehrál 761 minut a nasbíral dvě žluté karty. Gól nedal, ale vyzkoušel si hru na křídle, v útoku a v posledním zápase podzimu v Sokolově musel týmu pomoci i na pozici pravého beka.

Maxim Talovierov


Devatenáctiletý ukrajinský stoper hostoval ve sparťanském béčku. Ve třetí nejvyšší soutěži odehrál na podzim třináct zápasů. Ve většině z nich nastoupil v základní sestavě výběru trenéra Kotala a sbíral zkušenosti s dospělým fotbalem. Sparťanské béčko skončilo v tabulce po podzimu druhé za vedoucím Táborskem a na jaře bude bojovat o postup.

Lukáš Pouček


Do prvního týmu Dynama se natrvalo neprosadil. Loni byl na podzim v druholigovém Táborsku a na jaře v juniorce. Aktuálně odehrál šestadvacetiletý ofenzivní hráč podzim ve druholigovém klubu Slavoj Vyšehrad. Ve čtrnácti zápasech, které sehrál, dal dva góly a na tři přihrál. Vyšehradu pomohl na dvanáctou příčku tabulky.

Roman Wermke

Roman Wermke


Pětadvacetiletý křídelník už zažil lepší podzimy. V Sokolově začal v základní sestavě, ale postupně se z ní vytratil. Nakonec z toho bylo jen šest odehraných zápasů a něco přes dvě stovky minut. Na vině je samozřejmě i fakt, že se Sokolovu nedaří a v tabulce je na posledním místě.

Vojtěch Gebert


Střední záložník, který na jih Čech v minulé sezoně přišel z juniorky Teplic, strávil loňské jaro v Táborsku. Po sestupu klubu do třetí ligy přešel do kádru nováčka z Vyšehradu, kde za podzim odehrál jen dva zápasy a celkově pouze 61 minut.