Prohodil to s nadsázkou, ale má pravdu. Hrdina posledního podzimního utkání Ivo Táborský je zřejmě nejproduktivnějším hráčem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na svých pět branek a dvě asistence potřeboval pouze 268 minut. Poslední dva zásahy přidal do sítě Viktorie Žižkov, když do hry naskočil místo zraněného Ledeckého po půlhodině hry.

Podzimní rozlučka se vám vydařila. Ulevilo se vám, že jste zvládli poslední utkání před zimní přestávkou?
Jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Pokud bychom Žižkov neporazili, tak nechci říkat, že bychom zkazili dojem z celého podzimu, ale byla by to velká škoda. O poločase jsme si v kabině něco řekli, pak jsme ukázali sílu týmu.

Táborského exekuce
pokutového kopu

Na startu druhého poločasu jste ale vypadli z rytmu. Čím to bylo?
Chtěli jsme hrát pořád stejně. Pořád to bylo 1:1, nic se nedělo. Situace jsme chtěli řešit jako celý podzim. Asi jsme byli trošku nervózní, pořád máme poměrně mladý tým. Navíc Žižkov hrál dobře. Sice je v tabulce dole, ale má v týmu dobré hráče. Rozhodla naše kvalita v klíčových chvílích.

Za stavu 1:1 jste si vzal míč na důležitou penaltu. Bylo to dané i tím, že exekutor první penalty Lukáš Havel byl faulován?
Tak kdo jiný by ji měl jít kopat? Podíval jsem se po hřišti a šel kopat. Nebyla to úplně jednoduchá situace. Ale mám v týmu nějakou pozici, tak jsem se ji zhostil. Naštěstí jsem zachoval chladnou hlavu a penaltu proměnil.

Právě po gólu na 2:1 se zdálo, že z vás nervozita spadla.
To ne. Až když jsme o dvě minuty později dali na 3:1, tak pak to z nás spadlo. Soupeře slepené góly asi položily. Jsme šťastní, že body zůstaly doma. Máme zakázáno se dívat na tabulku, ale tušíme, že jsme úplně nahoře (usmívá se).

Pro vás je dvougólová rozlučka s podzimem jistě také příjemná, že?
Já jsem začal podzim tak, jak jsem ho skončil (směje se). Ne, za góly jsem samozřejmě rád. Při tom na 4:1 už jsem se hlavně snažil, abych se neztrapnil, aby mi míč třeba nepřeskočil nohu.

Vypadáte nesmírně šťastný, že se vám podařilo zakončit podzim vysokou výhrou.
Jsem šťastný já, celý týmu i lidi kolem něj. Diváci, hráči, trenéři, vedení i uklízečky, ti všichni si užívají, jak se nám daří. A já mám nesmírnou radost. Máme skvělou partu.

Na jinak skvělém podzimu dělá kaňku jen několik málo zápasů. Třeba jediná domácí ztráta se Znojmem.
A ta mě zrovna nemrzí. Hráli jsme od 35. minuty v deseti, Znojmo bylo dobré. Ale mrzí mě třeba ztráta v Chrudimi, v Táboře nebo v Pardubicích.