Nejlepší fotbalista Dynama České Budějovice v uplynulé sezóně Marek Kulič zamíří do Mladé Boleslavi, kde bude působit následující tři roky. "Dolaďujeme poslední detaily, v pondělí či v úterý záležitost uzavřeme. Kulič má u nás, podobně jako Chlebek, platnou smlouvu, takže klub za jeho odchod získá odstupné," uvedl sekretář klubu Milan Čadek. Hbitý a technicky výborně vybavený útočník si během svého dvouletého působení v Českých Budějovicích získal přízeň všech fanoušků, kteří ho v letošní sezoně suverénně zvolili nejlepším hráčem sezony. Za dva roky v Českých Budějovicích dokázal nastřílet celkem 17 branek a především na konci minulé sezony Jihočechy dlouhou dobu držel v boji o záchranu.

Marek Kulič - z rebela hvězdou

Největší jméno si Marek Kulič udělal v Příbrami pod trenérem Jiřím Kotrbou, který jako jeden z mála trenérů dokázal divokého útočníka zkrotit. Kulič se dokonce hattrickem zapsal do poháru UEFA, když na stadionu u Litavky rozstřílel francouzský Sedan. Komplikaci v jeho kariéře přinesl odchod Kotrby do Sparty, v útoku dostávali šanci jiní a Kulič vysedával na lavičce. V průběhu sezony 2003/2004 po něm sáhlo vedení Dynama a uskutečnilo jeden z nejlepších přestupů za posledních několik let. Kulič se okamžitě zabydlel v základní sestavě týmu a ve 23 zápasech dokázal nastřílet 8 branek a na dalších 8 přihrát. Jihočeši skončili na celkovém osmém místě a každý očekával ještě o něco lepší výsledek v sezoně následující. Tým v sezoně 2004/2005 sice vyhořel, ale právě Kulič byl jedním z mála, který si i v nepovedeném ročníku udržel vysoký standard - ve 23 zápasech nastřílel 9 branek a na 2 přihrál. Svou horkou krev ukázal na konci podzimní části v Příbrami, kde přehnaně reagoval na chybu rozhodčího a následné vyloučení - následoval třízápasový stop... Nic to ale nezměnilo na tom, že právě Marek Kulič byl tou hvězdou, na kterou se bylo radost dívat a na kterou fanoušci na Střelecký ostrov chodili...

Marek Kulič nastoupil v dresu Dynama k 46 prvoligovým zápasům, v nichž nastřílel úctyhodných 19 branek. V letošní sezoně také nastoupil k jednomu zápasu za rezervu a hned se také blýskl brankou. Profil Marka Kuliče naleznete zde.

Současný stav? Dynamo opustilo již šest hráčů

Po prvním týdnu přípravy Dynama tým opustilo již šest hráčů - hostující Matej Krajčík a Martin Vyskočil se vrátili do svých mateřských klubů, David Lafata má podepsanou smlouvu v Xanthi, Miroslav Obermajer se rozhodl pro návrat do "nové" Bohemky, novou smlouvu v týmu nepodepsal záložník Ivo Svoboda a nyní se s týmem rozloučil i Marek Kulič. Téměř jistý je i odchod Jaroslava Chlebka do Slovanu Bratislava a v minulém týdnu také naznačoval Vlado Pončák, že na 95% přestupuje do Jablonce. Zájem přetrvává i o Davida Horejše a Martina Vozábala.

Naopak směrem do Dynama zatím k žádným velkým změnám nedošlo, z hostování v Prachaticích se sice vrátili Křížek, Rožboud, Martínek a Matoušek - v prvním týmu dostane ale šanci pravděpodobně pouze prvně jmenovaný. Trenér Cipro bude také zkoušet například prachatického Kubiše a několik bývalých dorostenců Dynama, na "velké jméno" si ale budou muset fanoušci ještě počkat.