Přetažený centr Benjamina Čoliće odhlavičkoval jeden z obránců Teplic přímo na nohu Ondřeje Mihálika, který si míč zpracoval a nekompromisně ho poslal na přední tyč. Jediný gólový moment přinesl úvodní utkání Dynama v sezoně, které proti severočeskému soupeři přineslo tři body.

Co jste si v kabině říkali po nepovedeném prvním poločase?
První poločas nebyl podle našich představ, určitě se chceme prezentovat jinou hrou. Podržel nás Vojta Vorel v brance, soupeř chodil po našich chybách do brejků. Šli jsme do druhé půle s tím, že musíme víc přidat. Zvládli jsme to díky trpělivosti a jsem rád, že mi to tam spadlo a pomohl jsem týmu.

Jak byste popsal rozhodující a jedinou branku zápasu?
Z pravé strany přiletěl centr na zadní tyč a předpokládal jsem, že stoper bude prodlužovat balon za sebe. Naštěstí to prodloužil přímo na mě, snažil jsem se hlavně trefit branku a zdálo se mi, že jsem balon poslal jednomu z obránců mezi nohama. Možná šťastná branka, ale zaplaťpánbůh za ní.

Je pro vás velká psychická vzpruha, že jste se trefil hned v prvním utkání v novém angažmá?
Prosadil jsem se po opravdu dlouhé době, gól jsem nedal víc než rok. Je to pro mě velká úleva. Doufám, že se na jedné brance nezastavím a pomáhat týmu budu i nadále.

Už jste si zvykl na prostředí v Českých Budějovicích?
Na soustředění jsme měli plno prostoru se poznat a stmelit. Myslím si, že mě kluci v kabině přijali rychle a dobře. Nemohu si na nic stěžovat.

Věříte, že v Dynamu dostanete více prostoru než v Plzni?
Určitě, kvůli tomu jsem tady. V mém věku potřebuji pravidelně nastupovat a mít větší minutáž. Ale hlavně chci pomoct Dynamu k výkonům a dobrému postavení v tabulce.

Prodraží se vám první branka v novém týmu? Už se ozval pokladník?
Ještě mi Petr Javorek nic neříkal, ale určitě to nebude zadarmo. Abych pravdu řekl, tak jsem ještě nezaplatil ani za to, že jsem přišel, takže toho budu muset přinést víc najednou. (úsměv)