Sobotního Mattoni půlmaratonu se zúčastnila i štafeta fotbalistů Dynama. Běžecké kvarteto ve složení Daniel Jenne, Václav Hrachovec, Martin Held a Michal Řezáč se vydalo v parném sobotním odpoledne na trať dlouho 21 kilometrů. V konečném výsledku si mladíci vedli velice dobře a obsadili celkové čtvrté místo ve štafetách!

Pravidelnými účastníky štafety Mattoni půlmaratonu v Českých Budějovicích jsou fotbalisté Dynama. Organizaci a průběh závodu si hráči nesmírně pochvalovali. „Zorganizováno to bylo výborně. Na každém kilometru bylo občerstvení s vodou nebo osvěžení mokrými houbičkami,“ pochvaloval si Michal Řezáč. Co ovšem nejvíce nadchlo mladíky Dynama, byla podpora fanoušků u tratě. „Atmosféra byla úžasná. Lidé nás povzbuzovali, někteří na nás křičeli i jménem, což mě osobně potěšilo,“ liboval si poslední střelec Dynama v Synot lize.

Běžecký závod zanechal na hráčích opravdu pozitivní dojem. „Musím se přiznat, že se nám tam moc nechtělo. Ale závod jsme si užili a říkali jsme si, že za rok poběžíme moc rádi znova.“ Jediné, co Řezáče na půlmaratonu opravdu mrzelo, byla těsná prohra s hokejisty Motoru. „O kousek nám to uteklo. Těšil jsem se na porovnání s nimi a bohužel jsme o pár setinek prohráli. Škoda, mohli jsme vyhrát sud piva,“ smál se Řezáč.

Dobrý dojem zanechal i na finišmenovi štafety, Václavovi Hrachovcovi. „Závod byl výborný. Dobíhal jsem poslední, takže jsem měl nejdelší úsek. Všichni jsme do toho dali všechno a zvládli jsme to dobře,“ říkal Hrachovec. Náročný závod zvládl Hrachovec s jednou slabší chvilkou. „Na trati jsem se cítil vcelku dobře, držel jsem si tempo. Až na jednu menší krizi jsem podle mého závod zvládl,“ Názor na případné účinkování v následujícím roku měl mladý fotbalista stejný, jako jeho spoluhráč. „Skvělá byla podpora od fanoušků kolem trati, ti nás hnali dopředu. Závod byl výborný, rád bych si ho za rok zopakoval,“ shrnul mladík.

Výsledky štafet:
1. Běžecký klub České spořitelny A tým01:22:38
2. Městská policie České Budějovice- 00:01:17
3. HC Motor- 00:05:42
4. SK Dynamo České Budějovice- 00:05:54
5. CBSPED- 00:08:06