Anketu Hráč kola v jedenáctém a dvanáctém kole ovládli fotbalisté z pražských „S“ – Jakub Dobiáš ze Sparty a Marek Červenka ze Slavie. V aktuálním třináctém kole ocenění mířilo na jih Čech! Hráčem kola byl totiž zvolen Michal Repa, 21letý záložník českobudějovického Dynama, který nastupuje jak za juniorský tým, tak i za strakonickou farmu.
Michal Repa

Třetím vítězem ankety Hráč kola se stal Michal Repa. Záložník Českých Budějovic odehrál v pondělním utkání na půdě Dukly Praha (2:2) pouhých osmnáct minut, přesto mu to stačilo na to, aby se stal vítězem této ankety.

Historie Michala Repy v utkání se začala psát v 72. minutě, kdy nahradil levého beka Patrika Dvořáka. A po devíti minutách na hřišti dal o sobě vědět poprvé. Odražený míč napálil z šestnáctky na branku Dukly a gólem bleskově odpověděl na branku Ptáka z 79. minuty. Minutu před koncem pak napřáhl z velké dálky a jeho parádní rána skončila za zády brankáře Štěpánka. Na vítězství to ale nakonec nestačilo, krátce nato na konečných 2:2 srovnal Hanousek.

Trenér Jiří Lerch o Michalu Repovi: „Michal patří v týmu mezi ty zkušenější hráče. Vedl jsem jej už před dvěma roky, kdy jsem působil u juniorky, se kterou jsme hráli třetí ligu. Tam nastoupil ve velkém množství zápasů, tudíž je to pro Juniorskou ligu už zkušenější hráč. Je menší postavy, ale technicky i kondičně velice dobře vybavený. Má velké předpoklady pro tuto ligu, a to potvrdil i ve včerejším utkání, kdy měl v nohou nedělní zápas za Strakonice. Využil jsem ho jako žolíčka a vyplatilo se.“

V neděli jste odehrál přes hodinu za farmu, jak se vám hrálo proti Dukle?
Myslím si, že to bylo docela dobré. Nečekal jsem, že nastoupím, ale se svým výkonem i dvěma góly jsem spokojený.

Během 18 minut na hřišti jste dokázal vstřelit dvě branky. Jak byste je popsal? V čem byly odlišné?
Při první brance přišel centr z pravé strany, spoluhráč to podběhl a míč se odrazil ke mně. Já jsem to napálil na bránu, sice mi to sklouzlo, ale naštěstí to padlo k tyči. Druhý gól, to byl asi můj druhý životní, když to takhle vezmu. Takový gól jsem snad ještě nikdy nedal, trefil jsem to za vápnem z voleje a gólman neměl šanci. Jsem rád za góly a hlavně, že pomohly týmu.

Jak jste byl spokojen s výsledkem? Po dvou domácích výhrách je bod ze hřiště soupeře asi plusový, že?
Určitě. Venku jsme zatím získali jen tři body, když jsme vyhráli na Bohemce, jinak jsme vždycky odjížděli s prázdnou. Takže pro nás bod úspěchem.

Co pro vás znamená, že jste se stal Hráčem kola?
Je to ocenění mé práce, co fotbalu dávám. Jsem rád, že jsem ocenění získal a budu o něj bojovat i v příštím kole.

Jaký máte názor na Juniorskou ligu?
Některé týmy nechávají hrát ligové hráče a my mladí máme příležitost si zahrát proti nim v takto kvalitní soutěži. Určitě je to výborná soutěž a jsem rád, že vznikla.

Nastupujete za strakonickou farmu, za juniorský tým. Nyní je na řadě A-tým?
Byl bych rád, kdybych se dostal do A-týmu, ale to je ještě hodně daleko. Věřím, že když budu takto pracovat i nadále, trenér si mne všimne a dá mi šanci.

Jaký je váš nejbližší cíl? Čeho byste rád dosáhl v nejbližších měsících či letech?
Střílet co nejvíc gólů, snažit se hrát dobře, abych pomáhal týmu a když se mi bude opravdu dařit, třeba si mne všimne trenér A-týmu.