Diváci jej zvolili hráčem utkání, opět zvládl těžký moment, když proměnil penaltu. Z jedenácti metrů se nemýlil záhy poté, co penaltu zahodil brněnský Magera. Zkušený ofenzivní univerzál Ivo Táborský si užíval jeden z nejlepších obratů Dynama v posledních letech. A zaslouženě. Duel černobílých se Zbrojovkou nabídl čtyřem tisícovkám diváků úžasný zážitek.

Po fantastickém obratu jste zvládli utkání se Zbrojovkou Brno. A byla to úžasná podívaná.
Náš tým zvládl těžký zápas a ukázal charakter. Smekám před klukama. Průběh utkání nebyl jednoduchý, prohrávali jsme po dvou šancích 0:2. První gól byl smolný, při druhém jsme udělali chybu a soupeř to vyřešil skvěle. Ale cítil jsem z týmu, že to nezabalil, že s tím něco udělá.

Věřil byste, i když byste z penalty inkasovali branku na 1:3?
Bylo by to samozřejmě těžké, zbývalo dvacet minut. Ale ani pak bychom se za výkon nemuseli stydět. Musíme poděkovat i divákům. Přišlo jich hodně a vybičovali nás k takovému obratu. Viděl jsem, že jich několik po gólu na 0:2 odešlo, ale ti nyní litují. Před takovou kulisou se hrálo krásně, a kdyby na takový zápas přišlo 500 diváků, byla by to škoda.

Táborský proměňuje penaltu

Opět jste zvládl penaltu v těžkém momentu. Jste muž bez nervů?
(„Od toho tady je,“ poznamenal opodál stojící generální manažer Martin Vozábal). Je to tak, jak říká pan Vozábal. Byl to těžký okamžik. Navíc když oni o minutu před tím penaltu neproměnili.

Jaká byla nálada v kabině o poločasové přestávce? Ještě když jste před poločasem několik šancí zahodili.
Šance jsme měli, to je pravda. Já vždy chodím o přestávce kluky povzbudit. Tentokrát mi bylo řečeno, že se mám jít rozběhat, že půjdu hrát. Ale kluci neměli hlavy dole. Byla cítit síla.

Jde o velice důležité vítězství, cítíte to také tak?
Určitě. Ale máme na jaře tři zápasy, tři výhry. Výhra s Brnem je stejná jako s Prostějovem, ale skalp Brna je hodně cenný. Stál proti nám totiž hodně silný soupeř. Povedl se nám skvělý obrat, který už tady dlouho nepamatujeme!

Před utkáním se mluvilo o tom, že by zápas mohl mít ligové parametry. Naplnilo se to?
Myslím, že ano. Co jiného by to mohlo překonat v současné chvíli? Skoro plný stadion, pět gólů, dvě penalty, červená karta, velký obrat, emoce. Ale kluci z Brna byli slušní, pokorní, žádné zákeřnosti. Přál bych si stadion vyprodat. Snad si po takovém zápase najdou diváci cestu na stadion i v dalším domácím zápase s Pardubicemi.

Báli jsme se hrát, nechápal brněnský forvard Michal Škoda

Váš návrat na Střelecký ostrov nevyšel, byť jste dlouho drželi všechny trumfy v ruce. Co zápas zlomilo?
Nevstoupili jsme do zápasu dobře, Dynamo nás zatlačilo. Tlak jsme ale přežili a pak vstřelili dva góly ze dvou šancí. Řekli jsme si, že musíme být aktivní. Ale dostali jsme gól ze standardky, pak z penalty… Nevím, hodnotí se mi utkání hodně špatně.

Michal Škoda

Do pětapadesáté minuty se ale vše odvíjelo dle vašich představ. Přežili jste tlak soupeře, dvakrát skórovali a mohli hrát v klidu na brejky.
Ano, vše bylo super. Pak jsme sice inkasovali, ale měli jsme penaltu na 3:1. Může se stát, že ji neproměníme. Ale mně se zdálo, že jsme se začali bát. Nevím proč, nevím čeho.

Ještě krátce k vašemu zásahu na 2:0. Byla to rychlá akce a vaše přesné zakončení.
Peťa Štěpanovský dostal dlouhý míč za obranu, prohodil mi to mezi dvěma. Já si nejdříve chtěl zaseknout míč doleva, ale dobíhali mě obránci, tak jsem si ho dal doprava a zakončil.

Co chybělo k tomu, abyste utkání dotáhli do vítězného konce? Udržet dvoubrankový náskok déle?
Dostali jsme tři góly ze standardek, tam je to o osobním bránění. Tomu nerozumím. To pak nemůžeme uspět.

Je pro vás porážka v Českých Budějovicích velkou komplikací v boji o baráž?
Pro nás je každá ztráta komplikací. Musíme nyní doma porazit Prostějov a jet zápas od zápasu a vyhrávat.

V Dynamu jste hrával před pěti lety. Vrátil jste se rád na Střelecký ostrov?
Ano, těšil jsem se. Zažil jsem tady příjemný rok, stále je tady plno kluků, se kterými jsem hrával – Jirka Kladrubský, Zdeněk Křížek, Pavel Novák nebo kluci z realizačního týmu. V Budějovicích je pěkný stadion, přišlo hodně diváků, pro které to byl výborný zápas.