Když museli trénovat ve skupinkách, rozdělili hráče do požadovaného počtu a trénovali. Někdo přijížděl na trénink na desátou, jiný o hodinu později. Jakmile to nařízení povolila, začali zase trénovat dohromady jako jeden tým. Nevyužívají vnitřní prostory, videorozbory přesunuli na sítě. „Nemá smysl se současným stavem užírat. Bereme ho tak, jak je, přizpůsobujeme se a striktně nařízení dodržujeme. Nechceme, aby se tady nákaza šířila,“ říká hlavní trenér David Horejš, který popsal, jak v aktuálních podmínkách prvoligový tým Dynama funguje.

Jak tedy pracujete?
Když se smělo trénovat ve skupinkách, trénovali jsme ve skupinkách. Hráče jsme rozdělili, využívali jsme více hřišť. Hráči jezdili do tréninkového centra sami. Někdo přijel na desátou, někdo na jedenáctou. Pak bylo umožněno trénovat normálně, tak jsme se začali připravovat v režimu, jako když máme hrát zápas. Jen víkend byl volný. Chceme trénovat kvalitně, abychom byli co nejlépe připravení.

Takže od pátku trénujete kompletně?
Je povolené, že můžeme trénovat v kompletním složení. Nesmí se používat vnitřní prostory. To všechno dodržujeme. Stejně striktně dodržujeme všechna hygienická nařízení tak, aby se nám tady nikdo nenakazil a nic se nám tu nešířilo. Dá se říct, že se teď připravujeme plnohodnotně. Za to jsem rád. Trénink ve skupinách dostatečný nebyl. Kluci stále jezdí přímo do tréninkového centra, odtrénují a zase jezdí domů. I se všemi omezeními jde trénovat naplno.

Takže náplň tréninků je standardní?
Stavíme je tak. Začali jsme zase pracovat na věcech, které nás zlobily v předcházejících zápasech. S hráči to rozebíráme. Řešíme videa, které jim posíláme. Vzhledem k tomu, že nemůžeme dělat standardní rozbory, tak je posíláme do skupin přes internet a pak to individuálně rozbíráme na tréninku.

Je pro vás na současném stavu něco pozitivního?
Vždycky si můžete něco pozitivního najít. Pro nás může být dobré to, že by se nám vzhledem k té pauze mohli uzdravit naši ofenzivní hráči. Chyběl nám Ledecký, Šulc a Van Buren. Teď máme prostor pro to, aby se tihle hráči uzdravili, až se liga rozběhne. Vždycky je to tak, že něco je špatné a něco dobré.

Směřujete svoji přípravu k nějakému datu?
Budeme trénovat tak, jako by se hrálo, jen o víkendu žádný zápas nebude. Samozřejmě nevíme kdy, ale počítáme s tím, že se liga rozběhnout může kdykoliv a chceme být připravení, až se tak stane.

Jak vás tak poslouchám, situací se nijak neužíráte…
Situace je taková, jaká je. Nemá smysl nad tím nějak spekulovat. Je důležité, aby byli lidé zdraví, aby se ta nemoc tolik nešířila. Všechna nařízení respektujeme a dodržujeme. Doba je špatná pro všechny, ale věříme, že zase bude lépe a vrátíme se k normálu. A že i ten fotbal se bude hrát zase před diváky.

Pandemie ovlivnila dohrání minulého ročníku a i průběh toho současného. Pomohly vám v něčem jarní zkušenosti?
Určitě jo. Na jaře nikdo nic nevěděl. Hráči museli trénovat individuálně. Měsíc jsme je neviděli. Teď je to už úplně o něčem jiném. Trénujeme v rámci omezení dohromady. Jako tým. Režim se snažíme uzpůsobit co nejvíce normálu. Chybí jen ten víkendový zápas.