Neprostupným defenzivním pilířem záložní řady se v průběhu letošní sezony stal pětatřicetiletý veterán Dynama David Homoláč, jenž zastavoval i nájezdy fotbalistů Mladé Boleslavi, kteří se na dokácí půdě proti Jihočechům prakticky neprosadili. S bodem za remízu 0:0 byl defenzivně laděný Homoláč pochopitelně velmi spokojený. "Věděli, že Boleslav bude tenhle zápas brát hodně vážně. Dvakrát doma nyní prohrála a další ztráta by pro ní byla velká komplikace v tom jejím honu na vysoké příčky," culil se po zápase odchovanec Hradce Králové.

Podobně jako před čtrnácti dny na Spartě se proti vám favorizovaný soupeř neprosadil..
Snažili jsme se a myslím, že jsme hráli docela dobře i kombinačně. Dokázali jsme podržet i balon a je jen škoda, že jsme nedokázali dotáhnout nějakou tu brejkovou příležitost. Naší snahou bylo hrát více kombinačně a více držet balon, abychom nebyli pod tlakem. To se nám skutečně dařilo.

Vy osobně jste se v průběhu prvního poločasu dostal k nebezpečné ráně, která ale nakonec brankáře Millera neohrozila.
Někdo tam strčil nohu a zblokoval to. Sice nedokážu odhadnout, jestli to šlo na bránu nebo nad, ale kdyby to šlo do brány, tak by s tím Miller měl asi velké problémy. Byla to určitě škoda, že to neprošlo.

Těsně před poločasem jste si přeci jen připsal střelecký pokus mířící na branku. Co chybělo, aby z toho byl gól?
Byl to odražený balon po rohovém kopu. Sice jsem byl zády k bráně, ale říkal jsem si, že to zkusím na zadní tyč. Sice se to tam trochu točilo do brány, ale nebyla to žádná velká rána, takže s tím brankář neměl žádné problémy.

Zatímco celý zápas se domácí neprosazovali, závěr byl hodně hektický..
V závěru jsme se dostali pod velký tlak a některé jejich šance byly velmi nebezpečné. V úplném závěru tam byl díky těm jejich dlouhým nákopům takový trvalý velký závar uvnitř našeho vápna, ale nějak silou vůle jsme to tam odkopávali. Je víceméně jedno, jak jsme to odkopali, důležité hlavně je, že jsme to jako celý mančaft dotáhli do úspěšného konce.

Nyní vás čeká zápas s Plzní, která podobně jako předešlé týmy není v optimální pohodě. Vy naopak budete moci hrát v klidu, že?
Je pravda, že je to další tým, který teď nemá formu. Je to trochu paradox, hrajeme s týmy, které mají špatné výsledky a vzhlížejí ke každému dalšímu zápasu, aby nějakou svou nepříjemnou sérii konečně zlomili. A narazí na nás. Zápas s Plzní budeme moci hrát skutečně ale v klidu a pohodě a určitě bude otevřený..