Celkem jednatřicet branek, nejvíce ze všech týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, vstřelili českobudějovičtí fotbalisté v podzimní části soutěže. Mnohdy šlo o parádní kousky, tím nejhezčím se však suverénně stala vítězná trefa Lukáše Havla z utkání ve Varnsdorfu. A že to byla skutečně lahůdka!

Byla to neskutečná fotbalová paráda. V utkání 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hráli Jihočeši ve Varnsdorfu a po hodině hry dostali černobílí možnost standardní situace. Míč poslal z pravé strany do šestnáctky Jiří Kladrubský a jeho kolega z obrany Lukáš Havel se náramně opřel do balonu a vystřihl svému týmu cennou výhru. „Byl to pěkný gól,“ skromně se pousmál šťastný střelec. Po zápase se sice ozývaly hlasy, že šlo o faul. To však Havel vyvrací. „K žádnému kontaktu nedošlo. Možná až když jsme dopadli na zem, ale to už byl míč v brance,“ vysvětluje.

I Havlovi radující se spoluhráči vypadali značně zaskočení, že jejich kamarád s dvojkou na zádech vystřihl takovou lahůdku. „Od stopera se podobné góly asi nečekají,“ krčí rameny. Ani životní gól obránce Dynama však nestačil na nominaci do rubriky Sportovních novin na TV Nova "Borec na konec". „To mě upřímně ani nenapadlo. Reakce od okolí byly převážně pochvalné, ale i proběhly i narážky. Abych byl na Nově, tak musím dát asi ještě lepší,“ směje se.

Každý fotbalista by rád skóroval podobným způsobem. Jak na to ale Havel neprozradil. Asi se s tím musíte narodit. „Já se k tomu ani na tréninku nedostanu, když jsem obránce. Jedině občas ze srandy na konci při dovednostních soutěžích,“ směje se dvaadvacetiletý stoper, jenž může být z týmového i osobního hlediska s uplynulým podzimem spokojen. „Hráli jsme dobře a zaslouženě soutěž vedeme. Mně se vyhýbala zranění, odehrál jsem všechno, takže i z tohoto pohledu to bylo povedené. Byl to jeden z mých nejlepších podzimů v kariéře,“ libuje si odchovanec klubu.

Havel utvořil stabilní stoperskou dvojici s Pavlem Novákem, ani jeden z nich navíc ještě nedostal jedinou žlutou kartu, což je u stoperů obdivuhodné! „Známe se dlouho, vlastně od té doby, co jsem v áčku. Je to fajn kluk, se kterým si na hřišti rozumíme,“ pochvaluje si spolupráci ve středu obrany. Trenér Horejš ocenil Havlovy kvalitní výkony dokonce slovy, že má na první ligu. Nadějný obránce se však sám hodnotit nechce. „Zahřeje to u srdíčka, to ano. Ale musím podávat dál kvalitní výkony, aby si to brzy mysleli všichni,“ usměje se.

Černobílí se budou během zimní přípravy týden chystat v Chorvatsku. Nabourá se tak i stereotyp dlouhé zimní dřiny. „Pro nás je to super. Těšíme se a i já osobně vyrazím poprvé na soustředění mimo republiku.“ Jihočechy čeká na jaře boj o přední příčky a na Střeleckém ostrově nehodlají ponechat nic náhodě. „Poctivě se připravíme, na předchozí sezony nemyslíme. Uděláme pro postup všechno. Kromě Jihlavy a Hradce Králové bude chtít postoupit i Brno. Ale soustředíme se hlavně na sebe. Větší šance postoupit už být nemusí. Chceme uhrát první místo,“ má jasno českobudějovický obránce Lukáš Havel.

Výstavní trefa Lukáše Havla v zápase s Varnsdorfem