Dynamo v tabulce po 11 kolech FORTUNA:LIGY okupuje až třinácté místo, jeden z jeho hráčů ale individuálně přímo září. Lukáš Havel figuruje v žebříčku iSport Index na osmém místě, mezi obránci je dokonce druhým nejlepším v celé české nejvyšší soutěži. „Makám na sobě a je pěkné vidět, že se to někde odráží,“ pronesl stoper Dynama.

Už jedenáct ligových kol je minulostí, v tom dvanáctém se Dynamo představí na půdě Teplic. Tam bude chtít navázat na výkony a výsledky ze tří vítězných zápasů. Českobudějovičtí fotbalisté zvítězili na půdě Pardubic, Bohemians 1905 a Baníku Ostrava, teď budou usilovat o to, aby vykradli také Teplice. Pomáhat jim v tom bude také střední obránce Lukáš Havel, který má letos formu jako hrom.

Letošní sezona vypadá z pohledu stopera Českých Budějovic velice slibně. Lukáš Havel už se v jedenácti zápasech trefil dvakrát, což je stejný počin jako v celé loňské sezoně. Dvě jeho branky zatím pro Dynamo znamenaly dva body, Havel se nejprve prosadil hlavou v závěru utkání s Libercem, pak poslal do vedení svůj klub v minulém domácím zápase se Zlínem. A právě jeho ofenzivního přínosu si všímají také čeští novináři. Přesněji ti z iSportu.

Od začátku letošní sezony hodnotí novináři z iSportu ofenzivní přínos jednotlivých hráčů ligy. Havel v iSport Indexu figuruje na celkovém osmém místě, mezi obránci je s průměrným skóre 6,76 na zápas dokonce druhý za Casperem Höjerem ze Sparty. „Jsem za to moc rád. Makám na sobě a je pěkné vidět, že se to někde odráží,“ těší stopera a odchovance jihočeského klubu. To hlavní jsou ale podle něj samozřejmě výsledky Dynama. „Statistiky jsou pěkná věc, ale byl bych raději aby se více dařilo Dynamu a mým výkonem jsem pomohl k lepšímu umístění,“ doplnil.

Nedaří se navíc jen Havlovi. Na patnácté místo mezi útočníky se dostal Daniel Hais, který dal v posledních dvou zápasech dva góly. V minulém kole, kdy Dynamo hrálo se Zlínem, se dvojice střelců Lukáš Havel a Danielem Haisem dostala mezi nejlepší hráče. Havel byl v 11. kole osmým nejlepším hráčem, Hais čtrnáctým.