Minulá sobota na Střeleckém ostrově se nesla ve znamení radosti. Jihočeši na domácí půdě konečně naplno bodovali a proti Brnu zlomili nepřízeň. Prsty v tom měl také střelec jedné z branek a hráč, který vybojoval klíčovou penaltu. I díky tomu se stoper Dynama Lukáš Havel dostal do nejlepší sestavy 15. kola podle webu Sport.cz.

Dynamo vstupovalo do zápasu 15. kola FORTUNA:LIGY s jasným cílem. Chtělo nadobro zapomenout na bídnou domácí sérii, během které na domácím hřišti od startu sezony nedokázalo ligové střetnutí dotáhnout do vítězného konce. Proti Brnu se poprvé trefilo v nastavení prvního poločasu, kdy procedil balon do sítě po razantní hlavičce Lukáš Havel.

Ten má na svém kontě v letošní sezoně už tři ligové branky, což se mu povedlo ve dvou předešlých ročnících dohromady. „Těžko říct, čím to je. Asi zůstávám více vepředu a hledám si jakýkoliv míč, který do vápna soupeře přijde. Musím zaklepat, že se mi to zatím docela daří,“ řekl obránce a odchovanec Dynama. Havel se díky svému výkonu dostal do sestavy kola podle webu Sport.cz.

A to také díky tomu, že v 82. minutě vybojoval i za cenu zranění penaltu. Ta se nakonec ukázala jako klíčová, představovala totiž zvýšení vedení, které nakonec Dynamu udrželo až do závěrečného hvizdu. Pokutový kop proměnil jeho týmový kolega Jakub Hora, většina týmu s ním běžela slavit, hrdina Havel ale sledoval dění jen zpoza čáry. Při střetu ho hostující obránce udeřil loktem do nosu tak, že mu ho zlomil.

„V neděli jsem šel na rovnání a zatím drží,“ směje se Havel, který přemýšlí, že o víkendu nastoupí v případě zařazení do jedenáctky s ochrannou maskou. Ať tak, či onak, o místo v nejlepší jedenáctce uplynulého kola už nepřijde. „Hráli jsme dobře a odrazilo se to i v tomhle,“ těší 26letého stopera.