Ve čtvrtfinále domácího poháru přivítalo Dynamo PCO aktuálního lídra extraligové tabulky Svarog Teplice. Zápas plný šancí nakonec dotáhl do vítězného konce severočeský celek a potvrdil tak roli favorita.

Teplické futsalové družsvo přijelo na jih Čech v nejsilnějším možném složení, kádr trenéra Filingra tvoří i několik brazilských legionářů. I domácí však byli pro tento zápas kompletní a tak se očekával kvalitní zápas.

Po úvodním oťukávání se nejprve osmělili hosté, kteří na domácí svatyni vyslali dvě nebezpečné střely. Z brejkové situace na druhé straně mohl udeřit Ondřej Hačka, hostující Hůla však byl proti. Kritické momenty přišly pro Dynamo mezi 5. a 10. minutou, kdy se postupně gólově prosadili Künzl, Oliveira a Kasal a zasadili tak domácím tvrdý direkt!!! Dynamo PCO třígolóvé manko příliš nerozhodilo, nejprve se střelou z dálky do břevna prezentoval Peterek, poté vybídl ke skórování Benát Hačku, obě velké šance však skončili bez gólové radosti. Po rychlém protiútoku na druhé straně svým druhým gólem v zápase upravil na rozdíl čtyř branek hostující Künzl, o přestávce tak na světelné tabuli svítil výsledek 4:0 ve prospěch hostů, byť tomu průběh zápasu vůbec nenasvědčoval.

Druhou půli začalo Dynamo PCO od počátku velmi aktivně, ve 2.minutě nejprve dokázal hostující brankář vytěsnit Benátovu bombu na roh, o minutu později však Hačka dorazil střelu kapitána Pouzara a snížil na 1:4. Hosté reagovali šancí v podobě nastřelené tyče Oliveiry. Futsalisté Dynama poté opět zatlačili svého soupeře na jeho polovinu, který se snažil hrozit z rychlých protiútoků. Ve 32. minutě se pěkně uvolnil Pouzar a přesnou střelou snížil na 2:4. Viditelně otřesený hostující tým znervózněl a začal se strachovat o výsledek. Ve 34.minutě se domácí dožadovali pokutového kopu po faulu na Benáta, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Svarog Teplice s cílem udržet na svých sálovkách více míč přistoupil ke hře bez brankáře a toto se jim vyplatilo ve 35.minutě. To se prokombinovali až před domácí branku, kde se střelou z těsné blízkosti prosadil Claudio. O dvě minuty později vystihl hostující rozehrávku Lengyel, dokázal obejít i brankáře Teplic a jeho gólovou střelu zastavil na brankové čáře až nedovoleně rukou Souza, který byl za svůj zkrat vyloučen. Z následného pokutového kopu snížil kapitán Pouzar na 3:5, zaplněná hala vycítila a hlasitým povzbuzováním hnala své svěřence za lepším výsledkem. Několik výborných zákroků si v tuto chvíli připsal hostující brankář Hůla a když po individuální akci proti němu neuspěl ani domácí Benát, prosadil se na druhé straně z brejkové situace Claduio a upravil tak na konečných 3:6.

Domácí hráči se tak i po statečném výkonu nakonec neprobojovali v českém poháru mezi čtyři nejlepší týmy v zemi, vedoucímu týmu extraligy podlehli rozdílem tří branek. Již v neděli se však Dynamo PCO opět představí na domácí palubovce, kdy ve 2. futsalové lize, skupiny Západ, přivítají od 19 hodin ambiciózní Jablonec.