Už v neděli vypukne na jihu Čech svátek fotbalu. Na Střelecký ostrov přijede úřadující šampion ligy z pražské Slavie. Dynamo má slušnou formu a bude chtít klub z Vršovic, kterému patří po 11 kolech až 3. místo, zaskočit. Utkání 12. kola nejvyšší české fotbalové soutěže startuje v Českých Budějovicích v neděli v 16:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

SK Slavia Praha
www.slavia.cz
9. místo (14 bodů)
Postavení v tabulce
3. místo (25 bodů)
15:15
Skóre
27:9
Bassey (4)
Nejlepší střelci
Schranz, Kuchta (6)
Mihálik (3)
Nejvíce asistencí
Schranz, Samek (2)
Jablonec – Dynamo 2:2
Poslední zápas
Slavia – Liberec 3:1
RVVPP
Forma
VPVVV

SK Slavia Praha

Slavia je úřadujícím mistrem FORTUNA:LIGY, který kraluje soutěži už tři roky po sobě. Vloni předčila rivaly ze Sparty o celých 12 bodů a probila se do evropských pohárů. Postup do Ligy mistrů ani Evropské ligy jí sice nevyšel, v současné době se ale rve o peníze a slávu v Evropské konferenční lize. Proti Dynamu v loňské sezoně hrála ve svém prvním a posledním zápase. Na jihu Čech zvítězila 6:0, doma urvala výhru 2:1. V právě probíhajícím ročníku je zatím Slavia třetí za Plzní a Spartou.

Pražský celek patří mezi ty nejaktivnější, co se týče přestupových období. A ani léto roku 2021 nepředstavovalo výjimku. Do Slavie přišel z Jablonce snajpr Ivan Schranz, který 1 rok působil i v Dynamu, spolu s ním nově oblékají dres Slavie i Srdjan Plavšič, Michael Krmenčík, Aleš Mandous, Ubong Ekpai či švédský stoper Aiham Ousou. Opačným směrem se vydali David Zima, Abdallah Sima, Petar Musa, Yusuf či Mick van Buren, který zamířil do Českých Budějovic.

Poslední ligové utkání odehrála Slavia ve svém domácím Edenu, kde přehrála trápící se Liberec v poměru 3:1. Góly obstaral Bah, dělený druhý nejlepší střelec ligy Kuchta a Olayinka. Ve čtvrtek ale slávisté měli povinnosti i v Evropě. Ze stadionu Maccabi Haifa v Izraeli odjížděli s porážkou 0:1.

Vstupenky

Vstupenky, které se prodávají ve dvou cenových hladinách - dospělý (300 Kč) a dítě 7 - 15 let (100 Kč), stále můžete kupovat online přes web www.ticketlive.cz a poté i před samotným zápasem na pokladně. Děti do šesti let mají vstup zdarma a nepotřebují ke vstupu na stadion vstupenku.

Pro fanoušky bude k dispozici mobilní testovací centrum za východní tribunou, kde bude od 14:00 probíhat antigenní testování.

Kouč David Horejš před utkáním se Slavií:
„Čeká nás jeden z nejatraktivnějších domácích zápasů sezony. Přijede soupeř, který je v posledních letech jednoznačně nejúspěšnějším českým klubem. Víme, že kvalita Slavie je mimořádná, ale my se teď nacházíme v dobré pohodě a i když nám budou někteří hráči v neděli chybět, půjdeme do zápasu s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Očekává se vyprodaný stadion a doufám v to, že podáme takový výkon, aby fanoušci po skončení odcházeli spokojeni."

Poslední vzájemné utkání (F:L, 34. kolo) – 29.5.2021:
SK Slavia Praha – SK Dynamo ČB 2:1 (2:0)
Góly: 15. Lingr, 43. Kuchta – 76. Skovajsa. ŽK: Skovajsa, Havelka, Valenta – nikdo. Rozhodčí: Klíma – Hájek, Hock – Cieslar.
Sestava Slavie: Kolář – Bah, Kúdela (C), Deli, Oscar – Samek (83. Zima), Traoré (84. Kačaraba) – Van Buren (74. Júsuf Hilál), Lingr (64. Beran), Olayinka (84. Tecl) – Kuchta.
Sestava Dynama: Vorel – P. Novák, Králik, L. Havel, Skovajsa – Čavoš (C), Havelka – Brandner, Vais (71. M. Valenta), Mészáros (56. Mršić) – Alvir (63. Vítovec).

Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Jan Machálek, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Ivo Nádvorník a Jan Váňa.