Ani velké přívaly sněhu na jihu Čech nemohly zabránit fotbalistům Dynama, aby zahájili přípravu na jarní část druholigové sezony. Do tréninkového procesu se zapojil celý kádr, který již během středy doznal první změny - s týmem už netrénuje útočník Jan Gruber, který se vyměnil s příbramským Jiřím Adamcem (ten v podzimní části hostoval v Drnovicích). "Výměna ale není ještě definitivní, stále jednáme," řekl manažer a trenér František Cipro. Na povrch začínají vyplouvat jména dalších fotbalistů, kteří by mohli v Dynamu na jaře působit, možná ale také dojde k odchodu jednoho z klíčových hráčů sestavy...
Program pro následující dny je již přesně dán a fotbalisté tak dobře ví, na co se mohou těšit. "Po ty dva týdny, které do odjezdu na soustředění do Hrdoňova zbývají, se budeme připravovat výhradně v domácích podmínkách. Výběhy v terénu budeme střídat s novou halou na Složišti, posilovnou v Igy Centru a s tréninky na umělé trávě," řekl pro Českobudějovické listy František Cipro. První přípravný zápas odehrají fotbalisté Dynama již příští středu, kdy přivítají (pravděpodobně na umělé trávě) na Složišti prvoligovou Viktorii Plzeň. Následovat bude volný víkend a odjezd do Hrdoňova, kde bude příprava pokračovat.

Právě v Hrdoňově bude probíhat hlavní fáze kondiční přípravy. "Druholigová mužstva mají na nabírání kondice času dost, soutěž nám začíná až za dva měsíce," připomněl známý fakt František Cipro.

Nové posily? Vedení se stále dívá i do zahraničí

Velmi skoupé je vedení klubu na informace o plánovaných změnách v týmu. Již nyní je jasné, že další šanci v týmu nedostanou Ivo Svoboda a Jakub Kafka, kteří si hledají nové angažmá. Velký klid (způsobený i skutečností, že přestupní období začíná až 15. ledna) panuje i ohledně nových tváří v týmu. Vedení Dynama se začalo porozhlížet i v zahraničí a na následující týdny se plánují testy dvou zahraničních fotbalistů - jednoho z Brazílie a druhého (již dříve zmiňovaného) z nejmenované asijské země.

Stále se mluví také o možném návratu kanonýra Davida Lafaty, který v řecké lize dostává minimum příležitostí. O jeho služby se ale zajímá prvoligová Příbram a ani pravděpodobná vysoká přestupní částka by nebyla pro Dynamo přijatelná.

Během včerejšího dne se také začalo intenzivně jednat o odchodu jednoho z klíčových fotbalistů týmu. Dokonce již došlo i k dohodě mezi oběma týmy, přesto se ale stále čeká na rozhodnutí samotného  hráče.