Prvoligové mužstvo SK Dynamo České Budějovice zahájilo přípravu na nový ročník Gambrinus ligy. Tým vedený Františkem Ciprem se sešel po třech týdnech dovolené, aby se jako jeden z prvních týmů soutěže začal chystat na nadcházející sezonu. Vedle fotbalistů, kteří v Dynamu působili již v loňské sezoně, se na prvním tréninku objevily i staronové tváře jako jsou Jan Halama, Petr Benát nebo Michal Rakovan. Zatím jediným novým hráčem v týmu je devatenáctiletý slovenský záložník Jakub Hronec.

Většina ligových celků začíná svou přípravu na novou sezonu až příští pondělí 18. června. Dříve než Dynamo zahájily přípravu týmy Plzně a Liberce, které čekají předkola evropských pohárů. "Pro nás bude tento týden takový úvodní a zaváděcí. Na plno začneme s tréninkem až příští týden," říká trenér Dynama František Cipro, který si uvědomuje, že se tým před startem ligy pravděpodobně ještě dost změní. "Je jasné, že z nejrůznějších důvodů tady s námi někteří hráči nebudou. Někteří jsou u nás do 30. června na hostování a zatím se neví, zda budou v týmu pokračovat i nadále."

Vedle mladičkého záložníka Jakuba Hronce, který působil mimo jiné v anglickém Birminghamu, by trenér rád minimálně na testech přivítal i další hráče. "Budeme potřebovat určitě posílit. Dva nebo tři hráči se nám budou v lize hodit, takže minimálně na zkoušku někdo přijde," říká budějovický trenér. Ten bude v první řadě samozřejmě čekat, jak dopadne jednání ohledně příchodů hráčů, kteří v loňské sezoně v Dynamu hostovali. "Zájem bych měl o Daňka, Rýdela a Řezníčka, o jejich setrvání v Dynamu se s Plzní a Boleslaví nyní intenzivně jedná."

František Cipro má stejně jako na konci loňské sezony značné problémy se zdravotním stavem svých hráčů. "Věřím, že do přípravy naskočí co nejdříve naplno Bakala. Minimálně měsíc až dva bude mimo hru ještě Tomáš Stráský. Po operaci je také Machovec a ruku v sádře má Riegel. Nemocný je momentálně také Halama, který se vrátil z hostování v Jihlavě. Po operaci je navíc také Javorek, který se do začátku ligy pravděpodobně dohromady také nedá. Těch problémů máme tedy více, takže to budeme muset dávat nějak postupně dohromady tak, abychom do turnajů ve Včelnici a na Hluboké šli již v nějakém optimálním složení," dodává Cipro.

První trénink s Dynamem absolvoval také Petr Benát, který celou loňskou sezonu hostoval v polském celku Arka Gdyňa. "Nedá se zatím vůbec říci, zda tady Petr v Dynamu zůstane. Ještě jsme spolu nemluvili, tak nedokážu říci, jak to bude. Jestli má chuť v Dynamu hrát a nebo zda by preferoval nějaký jiný tým. Teď celkově na začátku přípravy nevím, jak náš tým bude vypadat. Každým dnem se to asi bude měnit. Naším cílem bude, abychom byli připraveni na novou sezonu," dodal František Cipro.

První dva týdny se budou Jihočeši připravovat v domácím prostředí. Ve neděli 17. června odehrají v rámci oslav 100. výročí založení klubu FK Lažiště přátelský zápas proti účastníkovi krajského přeboru a v neděli 24. června odjedou na soustředění do rakouského Leogangu, kde během čtyř dnů odehrají dva zápasy se zahraničními soupeři. Jedním ze soupeřů bude v pondělí 25. června slavný ukrajinský celek Dinamo Kyjev!

Následně v sobotu 7. července se jako již tradičně Jihočeši představí na turnaji v Nové Včelnici, kde budou i další ligové týmy Teplic, Slavie a Příbrami. O týden později bude Dynamo také na turnaji v Hluboké nad Vltavou, kde se střetne s dalšími ligovými celky. Start nového ročníku Gambrinus ligy je naplánovaný na víkend 27. - 28. července a fotbalisté Dynama si tak generálku na novou sezonu naplánovali předběžně na 21. července. Soupeř a místo konání bude upřesněný až po rozlosování nového ročníku nejvyšší soutěže, které proběhne 20. června.

Program letní přípravy:
11. června: Začátek přípravy
17. června: FK Lažiště (KP) - SK Dynamo ČB (14:00, Lažiště)
24.-27. června: soustředění v Rakousku (Leogang)
25. června: SK Dynamo - Dinamo Kyjev (v Rakousku)
27. června: přípravný zápas v Rakousku
7. července: Turnaj Nová Včelnice (Teplice, Slavie, Příbram)
14. července: Turnaj Hluboká nad Vltavou (Chrudim, Jihlava, Sez. Ústí)
21. července: Přípravný zápas (soupeř a místo podle losu GL)