Fotbalisté Dynama České Budějovice začali v pátek dopoledne přípravu na jarní část fotbalové sezony 2012/2013. Trenéru Miroslavu Soukupovi se vedle tradičních opor hlásilo několik nových hráčů včetně teplického obránce Václava Ježdíka. Zkušený záložník Jaroslav Černý by se měl k týmu připojit až v pondělí přímo na soustředění v Novém Městě na Moravě.

Fotbalisté Dynama se na Střeleckém ostrově sešli v pátek v devět hodin dopoledne a hned před desátou hodinou absolvovali v posilovně první tréninkovou jednotku. Následně se vydali do nedaleké Stromovky, kde je čekal hodinový výběh. V podobném duchu se budou Jihočeši připravovat i v sobotu a následně se v pondělí vydají na kondiční soustředění do Nového Města na Moravě. Z plného tréninku pak naskočí do zimní Tipsport ligy, kde postupně změří síly s Táborskem, Duklou, Žižkovem a Hradcem Králové. Následují tři přípravné duely na Složišti s Příbramí, Českým Krumlovem a druholigovou Čáslaví. Chybět nebudou ani dnes již tradiční souboje s rakouskými soupeři (Salcburk a Rapid Víděň). Generálku na jarní část sezony pak Jihočeši odehrají 16. února v Mladé Boleslavi.

Na pátečním srazu se trenérovi Miroslavu Soukupovi bude hlásilo celkem čtyřiadvacet fotbalistů, mezi nimiž byl například teplický obránce Václav Ježdík. Šanci prosadit se v A-týmu dostanou také Vladimír Dobal, Roman Wermke, Michal Petráň nebo Rastislav Bakala. V pondělí by měl na soustředění v Novém Městě na Moravě dorazit Jaroslav Černý, se kterým klub také dolaďuje poslední detaily smlouvy. Vedení klubu se také dohodlo na hostováních dvou budějovických hráčů ve druhé lize. Michal Rakovan bude na jaře hrát v druholigovém Bohemians Praha a útočník František Němec v Baníku Most. Druhý jmenovaný první dny přípravy absolvuje ještě v Českých Budějovicích a následně se přesune na sever Čech.

Na srazu před začátkem přípravy se objevili mimo jiné také Tomáš Stráský, který by měl na začátku týdne začít s individuálním tréninkem. Jen o berlích dorazil Brazilec Sandro, kterého fanoušci zvolili nejlepším hráčem podzimní sezony. Své bývalé spoluhráče přišel také pozdravit Zdeněk Ondrášek, který od minulé sezony střílí góly v norském Tromso.

Přehled hráčů na začátku přípravy
Brankáři:
Michal Daněk, Zdeněk Křížek
Obránci: Rastislav Bakala, Jan Halama, Aleš Hanzlík, Václav Ježdík, Roman Lengyel, Jaroslav Machovec, Pavel Novák, Jan Riegel
Záložníci: Petr Benát, Vladimír Dobal, Fernando Hudson, Petr Javorek, Michal Klesa, Rudolf Otepka, Michal Petráň, Filip Rýdel, Roman Wermke
Útočníci: Zdeněk Linhart, Miroslav Marković, Jakub Řezníček, Ivo Táborský

Plán zimní přípravy Dynama:
4. ledna: začátek přípravy
7. - 11. ledna: kondiční soustředění v Novém Městě na Moravě
12. ledna: SK Dynamo - Táborsko (11:00, Tipsport liga, Beroun)
16. ledna: SK Dynamo - Dukla Praha (11:00, Tipsport liga, Beroun)
19. ledna: SK Dynamo - Žižkov (13:00, Tipsport liga, Praha-Eden)
23. ledna: SK Dynamo - Hradec Králové (10:30, Tipsport liga, Praha-Eden)
26. ledna: SK Dynamo - Příbram (15:00, Složiště)
30. ledna: SK Dynamo - Český Krumlov (13:00, Složiště)
2. února: SK Dynamo - Čáslav (14:00, Složiště)
6. února: SK Dynamo - Salcburk (14:30, Salcburk)
9. února: SK Dynamo - Rapid Vídeň (14:00, Vídeň)
16. února: Mladá Boleslav – SK Dynamo (14:00, Ml. Boleslav)