Třetí týden přípravy na novou sezonu absolvují fotbalisté Dynama na herním sousteřdění v Třeboni. Stejně jako v minulých letech budou Jihočeši využívat služeb Hotelu Svět a hned v úterý dopoledne je čeká ve Staré Hlíně zápas proti Táborsku. Na soustředění odcestovalo dvaadvacet fotbalistů včetně nové tváře, kterou je záložník Róbert Kovaľ z Dukly Praha.

Čtrnáct dnů před prvním druholigovým zápasem nové sezony se pomalu začíná krystalizovat kádr A-týmu pro novou sezonu. Do Třeboně totiž odcestovalo dvaadvacet fotbalistů (dva brankáři a dvacet hráčů do pole) a na konci minulého týdne tak muselo dojít k prvnímu zúžení početného kádru. V týmu již dále nepůsobí testovaní Denis Laňka a Christian Frýdek. Na soustředění neodcestoval také Jindřich Kadula, u kterého se řeší jeho další fotbalová budoucnost s ohledem na jeho zdravotní stav. Do Třeboně s týmem neodcestovali ani Jindřich Staněk s Lazarem Sajčičem, kteří se po zraněních připravují nadále pouze individuálně.

Na soustředění se naopak k týmu připojil ofenzivně laděný křídelník a nebo střední záložník Róbert Kovaľ (24 let), který začínal s fotbalem v 1. HFC Humenné, poté několik sezon působil v MFK Zemplín Michalovce a od roku 2012 je hráčem Dukly Praha. Jarní část loňské sezony hostoval v Michalovcích a v nadcházejícím ročníku bude působit v Dynamu, kam přichází na hostování s opcí.

Jihočeši by před startem nového ročníku Fortuna:Národní ligy rádi získali ještě dva další fotbalisty. Vedení klubu intenzivně jedná o příchodu středního záložníka a také hrotového útočníka.

Hned druhý den soustředění čeká na fotbalisty Dynama další přípravný zápas. Na hřišti ve Staré Hlíně u Třeboně vyzvou v úterý v 10:30 Táborsko. Týden pak Jihočeši zakončí nedělní ligovou generálkou s Benešovem.

Kádr týmu na soustředění v Třeboni

Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch.

Obránci: Daniel Fišl, Lukáš Havel, Matěj Helešic, Jiří Kladrubský, Lukáš Kočí, Pavel Novák, Michal Řezáč.

Záložníci: Patrik Čavoš, Adrián Čermák, Vojtěch Gebert, Petr Javorek, Marek Kalousek, Róbert Kovaľ, Matej Mrsič, Martin Rychnovský, Martin Šplíchal, Roman Wermke

Útočníci: Lukáš Pouček, Patrik Švantner, Ivo Táborský