Po dovolené už jsou fotbalisté Dynama zpátky v přípravě na druhou polovinu sezony. V pondělí dopoledne se Jihočeši pod vedením trenéra Davida Horejše sešli k prvnímu tréninku. V kádru nechyběli nováčci Patrik Čavoš, Milan Ujec, dorostenec Mikuláš Jáša nebo navrátilec Michal Klesa. Na srazu se hlásili i hráči, kteří byli na podzim hostovat v Písku.
Dva noví hráči v Dynamu - Milan Ujec (vlevo) a Patrik Čavoš

Jihočeši se po svátcích sešli v dobré náladě. Trenér mužstva David Horejš přivítal ve svém kádru zatím tři nové hráče. „Na třítýdenní zkoušku je tady Milan Ujec, na hostování z juniorky Sparty přichází Patrik Čavoš, kterého jsme v průběhu podzimu detailně sledovali. Tím třetím je náš dorostenec Mikuláš Jáša, kterému chceme dát prostor, aby přičichl k dospělému fotbalu,“ vysvětluje mladý kouč.

To však není všechno, co se týče dosavadních změn v kádru. „Z hostování z Písku se vrací Jindřich Kadula, Lukáš Havel a Martin Held. Novou smlouvu by měl podepsat i navrátilec Michal Klesa,“ dodává Horejš s tím, že už nemůže počítat s Linhartem a Karafiátem. Zatím není k dispozici ani Tomáš Hájovský, kterého si Příbram stáhla. Českobudějovičtí však stojí o jeho služby a budou se snažit jej získat zpět.

Dynamo absolvuje zimní přípravu v domácích podmínkách. „Máme velice kvalitní tréninkové centrum, čeká nás na začátku února soustředění v Prachaticích a také řada přípravných zápasů. Nechtěli jsme kluky zahltit hned na úvod, i proto jsme odmítli účast v Tipsport lize. Po prvním týdnu bude v sobotu následovat modelové utkání. Snažili jsme se přípravu naplánovat tak, abychom měli kvalitní soupeře a vždy přes týden trénovali a o víkendu hráli,“ doplňuje David Horejš.

Seznam hráčů na začátku přípravy:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Kamil Hajdušek.
Obránci: Jakub Hric, Pavel Novák, Lukáš Havel, Mikuláš Jáša, Filip Vaněk, Jiří Funda.
Záložníci: Michal Klesa, Roman Wermke, Jakub Pešek, Michal Řezáč, Lukáš Bálek, Petr Benát, Jan Hála, Patrik Čavoš, Jan Šimák, Jindřich Kadula.
Útočníci: Richard Kalod, Martin Held, Milan Jurdík, Milan Ujec.

PLÁN PŘÍPRAVY A-TÝMU SK DYNAMO ČB
15.1. (11:00): SK Dynamo ČB - Sparta Praha U21 (Složiště)
16.1. (15:00): Lask Linz - SK Dynamo ČB (Linz)
20.1. (11:00): SK Dynamo ČB - Dukla Praha (Písek)
23.1. (13:00): Baník Sokolov - SK Dynamo ČB (Sokolov)
30.1. (13:00): SK Dynamo ČB - Viktoria Žižkov (Složiště)
1.2. - 5.2.: Soustředění v Prachaticích
3.2. (11:00): SK Dynamo ČB - MŠK Žilina (Vyšehrad)
6.2. (11:00): FK Písek - SK Dynamo ČB (Písek)
10.2. (11:00 a 13:00): SK Dynymo ČB - 1.SC Znojmo (Složiště?)
21.2. (13:00): SK Dynamo - FK Slavoj Český Krumlov (Složiště)
27.2. (14:00): FC Graffin Vlašim - SK Dynamo ČB (Vlašim)

Potřeboval jsem změnu, říká o přestupu Linhart (30.12.2015)

Čeká ho boj o místo v sestavě třeba s jedním z nejlepších českých šutérů Milanem Škodou, přesto se na novou výzvu moc těší. Jednadvacetiletý útočník Zdeněk Linhart v úterý podepsal smlouvu v pražské Slavii a poprvé v kariéře mění dres. V celku sešívaných jej čeká tvrdá konkurence.