Útočník Slovanu Liberec Elvis Sukisa Mashike v Dynamu na jaře působit nakonec nebude. Čtyřiadvacetiletý fotbalista totiž nečekaně v průběhu sobotního zápasu s Příbramí opustil tým a vrátil se zpět na sever Čech, kde se začne připravovat s tamní juniorkou Slovanu.

Ani jeden týden nevydržel útočník Elvis Mashike Sukisa na jihu Čech. Fotbalista, který v létě právě z Dynama přestoupil do Slovanu Liberec, měl jarní část sezony hrát ve druhé lize za budějovický tým.

V sobotním zápase proti Příbrami měl nastoupit ve druhém poločase, jenže bez jakéhokoliv vysvětlení do tréninkového centra na Složišti vůbec nedorazil a do zápasu tak nenastoupil. Čtyřiadvacetiletý fotbalista si sbalil veškeré své věci a opustil České Budějovice, aniž by o svém záměru řekl vedení klubu nebo trenérovi. Davidu Horejšovi pouze zaslal videozprávu, ve které mu oznámil, že mu jeho sebevědomí nedovolí hrát druhou ligu.

„Elvis u nás tedy vydržel pět dnů. Po tom, jak se v klubu za tuto dobu prezentoval a jak se zachoval v sobotu, již o jeho služby ani nemáme zájem. Tohle bohužel nebyl ten Elvis, kterého jsme v roce 2017 přivedli z třetiligového Vltavínu a který nám v loňské sezoně svými góly hodně pomohl," říká generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Podle informací ze Slovanu Liberec by se měl Elvis Mashike zapojit do přípravy s tamním juniorským týmem.