Již několik let podporuje fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice lidi, kteří potřebují finanční a materiální pomoc. I z tohoto důvodu založil nadační fond "Černobílé srdce", který bude zastřešovat charitativní a CSR aktivity klubu. Patronem se stal Jiří Kladrubský.

Mezi subjekty, které Dynamo podporuje, patří českobudějovické Centrum Bazalka, Dětský domov v Horní Plané nebo Potravinová banka Jihočeského kraje. Nadační fond se zároveň bude zaměřovat na podporu handicapovaných osob, dětí z dětských domovů a dětí s poruchou autistického spektra. Pokračovat samozřejmě bude v charitativní činnosti.

Patronem a hlavní tváří se stal Jiří Kladrubský, který u loga nadačního fondu zapózoval před utkáním se Spartou. „Dlouhodobě se o charitu zajímám a jsem rád, že se Dynamo odhodlalo k založení nového nadačního fondu. Je mi velkou ctí být patronem Černobílého srdce," uvedl zkušený fotbalista.

O možnosti založení nadačního fondu uvažoval managment klubu již delší dobu. „Naše Černobílé srdce bije pro dobrou věc a už teď můžete podpořit vznikající fond koupí charitativních placek," popsal marketingový specialista Milan Džuba.

Jihočeský kraj
Provoz A-týmu Dynama je spolufinancován dotačním programem Jihočeského kraje "Podpora výkonnostního sportu - kolektivní sporty."