V pátek 4. ledna 2013 v 9.00 začíná fotbalistům českobudějovického Dynama zimní příprava. Po víkendových trénincích zamíří mužstvo trenéra Soukupa do Nového Města nad Moravou, kde týden budou nabírat síly na kondičním soustředění.

Cíl českobudějovických fotbalistů pro jarní část ligy je jasný – záchrana. Na pátečním srazu se trenérovi Miroslavu Soukupovi bude hlásit celkem třiadvacet fotbalistů, mezi nimiž bude například teplický obránce Václav Ježdík. Šanci prosadit se v A-týmu dostanou také Vladimír Dobal, Roman Wermke, Michal Petráň nebo Rastislav Bakala. Chybět nebudou ani dvě zajímavé posily. Pokud dobře dopadnou čtvrteční jednání, hned v pátek se k týmu připojí teplický obránce Václav Ježdík a na soustředění v Novém Městě na Moravě by měl v pondělí dorazit Jaroslav Černý, se kterým klub také dolaďuje poslední detaily smlouvy. Vedení klubu se také dohodlo na hostováních dvou budějovických hráčů ve druhé lize. Michal Rakovan bude na jaře hrát v druholigovém Bohemians Praha a útočník František Němec v Baníku Most.

Jihočeši se od pátku zapojí do tréninkového procesu a hned následně v pondělí 7. ledna odcestují do Nového Města na Moravě, kde je čeká kondiční soustředění. Z plného tréninku pak naskočí do zimní Tipsport ligy, kde postupně změří síly s Táborskem, Duklou, Žižkovem a Hradcem Králové. Následují tři přípravné duely na Složišti s Příbramí, Českým Krumlovem a druholigovou Čáslaví, se kterou Dynamo odehrálo v roce 2012 generálku na podzimní část. Na Střeleckém ostrově se tehdy rozešly oba celky smírně 2:2.

Poté už se přiblížíme k vrcholům přípravy. „Čekají nás zajímavé zápasy s rakouskými celky Salcburkem a Rapidem Vídeň, které by měly být v herním bloku přípravy zhruba čtrnáct dní před ligou,“ přibližuje vrcholy přípravy kouč Miroslav Soukup. Generálku sehrají Jihočeši s Mladou Boleslaví 16. února, tedy týden před ostrým ligovým startem v Ostravě s místním Baníkem.

Plán zimní přípravy Dynama:
4. ledna: začátek přípravy
7. - 11. ledna: kondiční soustředění v Novém Městě na Moravě
12. ledna: SK Dynamo - Táborsko (11:00, Tipsport liga, Beroun)
16. ledna: SK Dynamo - Dukla Praha (11:00, Tipsport liga, Beroun)
19. ledna: SK Dynamo - Žižkov (13:00, Tipsport liga, Praha-Eden)
23. ledna: SK Dynamo - Hradec Králové (10:30, Tipsport liga, Praha-Eden)
26. ledna: SK Dynamo - Příbram (15:00, Složiště)
30. ledna: SK Dynamo - Český Krumlov (13:00, Složiště)
2. února: SK Dynamo - Čáslav (14:00, Složiště)
6. února: SK Dynamo - Salcburk (14:30, Salcburk)
9. února: SK Dynamo - Rapid Vídeň (14:00, Vídeň)
16. února: Mladá Boleslav – SK Dynamo (14:00, Ml. Boleslav)