Jak tomu během zimní přípravy bývá, Dynamo má v tomto týdnu nabitý program. Pár dní po prvním přátelském zápase s Táborskem, který České Budějovice ovládly v poměru 1:0, je čeká další soupeř. Na Složiště tentokrát přijede druholigová Příbram. Druhé přípravné utkání startuje v sobotu 15. ledna od 11 hodin.

Dynamo má za sebou úspěšný start do série přátelských zápasů. Doma na jihu Čech ho čekají před odletem do tureckého celkem dva, z nichž už je jeden minulostí. Českobudějovičtí ve středu přehráli v jihočeském derby Táborsko. O jediný gól se v utkání, ve kterém debutovali v áčku Dynama hned čtyři nováčci, postaral Ondřej Mihálik.

Utkání jasně ukázalo, jakým směrem by se mohla příprava vyvíjet. Dobrý přístup, nasazení, jediné, co Dynamo zlobilo, byla koncovka. „Mrzí mě jen to, že jsme nedokázali proměnit více šancí, protože převahu jsme měli velkou. Jsme ale na začátku přípravy, takže z tohoto pohledu může s naším výkonem panovat spokojenost,“ hodnotil zápas s Táborskem kouč David Horejš.

Ve druhém zápase přípravy se Dynamo představí na Složišti proti Příbrami. Ta schytala v týdnu šestigólový výprask od Viktorie Plzeň a proti týmu z jižních Čech si bude chtít spravit chuť. Jednoduché to ale vzhledem k tomu, že během zimní pauzy přišla o několik hráčů, kteří byli v klubu na hostování, mít nebude.

Jak už bylo řečeno, České Budějovice v prvním utkání vyzkoušeli čtyři nové rekruty. Dorost mění za mužskou kategorii Jan Brabec, David Krch, Daniel Hais a první výraznější posilou Dynama se stal ruský obránce Maksim Matvejev. Očekává se, že všichni dostanou šanci i proti Příbrami.

Zápas na Složišti startuje v 11 hodin a sledovat ho můžete v online reportáži.