Dynamo patří v současné době mezi nejrozjetější týmy celé FORTUNA:LIGY. Neprohrálo už čtyři utkání v řadě, v minulém kole obralo o body mistrovskou Slavii a skvělou fazónu bude chtít potvrdit i na trávníku Zlína. Tam se České Budějovice vypraví v sobotu ke 13. kolu. Utkání na zlínské Letné zahájí rozhodčí v 15:00.

Statistiky


FC Fastav Zlín
www.fcfastavzlin.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
13. místo (10 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (15 bodů)
15:28
Skóre
17:17
Poznar (4)
Nejlepší střelec
Bassey (4)
Hlinka (2)
Nejvíce asistencí
Mihálik (4)
Pardubice – Zlín 0:0
Poslední zápas
Dynamo – Slavia 2:2
RPPPP
Forma
RRVVP

FC Fastav Zlín

Zlín sice v loňské sezoně FORTUNA:LIGY porazil Dynamo doma i venku, v tabulce ale skončil o jedno místo níže. Díky šestibodovému náskoku se ale klub z východu Moravy v klidu vyhnul sestupu. Letos se Zlínu nedaří o nic lépe. Po 12 zápasech má na kontě 10 bodů a patří mu 13. příčka. Za svá záda navíc zlínská obrana pustila 28 branek, což je nejhorší statistika z celé soutěže.

Přes léto bylo vedení Fastavu poměrně aktivní na přestupovém trhu, klub přivedl hned trio hráčů z Ostravy. Rudolf Reiter přišel na roční hostování, Robert Hrubý a Martin Fillo dorazili na přestup. Stejný počet fotbalistů zamířil pryč. Do Karviné odešel Pavel Buchta, hostování skončilo Dominiku Janoškovi a Romanu Potočnému.

Úvod nové sezony si Zlín jednoznačně představoval jinak. Po 12 zápasech má na kontě 3 výhry, 8 porážek a jednu remízu. Ta se zrodila v posledním utkání na půdě Pardubic. Celých 90 minut se skóre nezměnilo, Moravané ale slavili. Ukončili totiž čtyřzápasovou sérii porážek.

Trenér David Horejš před utkáním se Zlínem:
„Rádi bychom navázali na výsledky z posledních zápasů, ale víme, že nás čeká těžký protivník. Zlínu se v poslední době tolik nedaří, ale má v týmu několik velice kvalitních fotbalistů, kteří nám mohou dělat problémy. Věříme, že utkání zvládneme a budeme bodovat."

Poslední vzájemné utkání – 13.3.2021:
FC Fastav Zlín – SK Dynamo ČB 3:0 (1:0)
Góly: 28. Potočný, 63. Dramé, 73. Simerský. ŽK: Potočný – Čolić. Rozhodčí: Dubravský – Mokrusch, Podaný.
Sestava Zlína: S. Dostál – Fantiš (77. Cedidla), Simerský, P. Buchta, Procházka – Dramé (88. Matejov), Hlinka, Janošek (88. Vraštil), Potočný (71. Čanturišvili) – Poznar, Jawo (88. Janetzký).
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Talovierov, Havel, Králik (32. Mészáros), Skovajsa (61. Kladrubský) – Havelka (61. Diop), Javorek, Čavoš – Brandner, Mršić.

Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 15:00 na zlínské Letné a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Marek Radina, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Adam Horák a Jan Urych.