Ligová fotbalová asociace se připojuje k výzvám sportovních organizací k možnosti znovu obnovení sportování dětí a mládeže. Pozadu nezůstává ani Dynamo České Budějovice, které také podporuje snahu obnovit tréninky a zápasy fotbalové mládeže.

Veškerý mládežnický sport se v Česku zastavil už na začátku října minulého roku a v kombinaci se zákazem výuky tělesné výchovy na základních školách se i podle názorů odborníků jedná o nebezpečný stav pro budoucí duševní i tělesné zdraví nejmladší populace. „Máme zkušenosti s tím, jak se nám podařilo bezpečně aktivovat sportovní činnost u profesionálních soutěží. Vidíme ale, jak trpí děti nedostatkem sportu a pohybu obecně. Proto jsme jednoznačně pro pozvolný návrat, u mládežnického sportu samozřejmě v organizované podobě, která ve venkovním prostředí zcela jistě dokáže zajistit bezpečný režim, na rozdíl od neorganizovaného sportování, ke kterému jinak stejně dojde,“ řekl Dušan Svoboda předseda Ligového výboru Ligové fotbalové asociace, která se připojila k iniciativě sportovních organizací.

VYJÁDŘENÍ AKADEMIE SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE Fotbalová akademie největšího jihočeského klubu se tímto důrazně ohrazuje...

Zveřejnil(a) SK Dynamo České Budějovice Akademie dne Sobota 10. dubna 2021