Už čtvrté kolo FORTUNA:LIGY čeká o víkendu českobudějovické Dynamo. Po dvou domácích zápasech pojede na hřiště soupeře, tentokrát na to, které obývá Slovan Liberec. Utkání čtvrtého s osmým týmem české nejvyšší soutěže odstartuje v neděli v 16:00 na Stadionu U Nisy.

Statistiky


FC Slovan Liberec
www.fcslovanliberec.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
4. místo (6 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (4 body)
8:4
Skóre
4:4
Van Buren (3)
Nejlepší střelci
Hellebrand, Králik,
Čmelík, Škoda (1)
Frýdek (2)
Nejvíce asistencí
Hora, Čolič (1)
Pardubice – Liberec 2:1
Poslední utkání
Dynamo – Slovácko 2:2
VVP
Forma
VPR

Výměna jihu Čech za sever

Z Liberce se v posledních letech stala jakási tradiční zastávka evropských pohárů. Během deseti let sem celkem čtyřikrát zamířila základní skupina Evropské ligy, hrála se tady také mnohá předkola. Vloni však Slovan ostrouhal a unikl mu i postup do nejlepší šestky a skupiny o titul. Severočeši skončili v loňské sezoně FORTUNA:LIGY osmí po základní části a měli jen o bod více než Dynamo. S ním se střetl Liberec dvakrát, na Střeleckém ostrově prohrál po gólu Sladkého 0:1, doma s ním pak uhrál bezbrankovou remízu. Liberec zakončil pouť ročníkem, ve kterém se trápil zejména střelecky a patřil mu s 29 góly dělený druhý nejhorší útok celé ligy, v semifinále skupiny o umístění, ve kterém podlehl pozdějšímu vítězi ze Sigmy Olomouc.

Město nedaleko hranic s Německem a její fotbalový klub sází už řadu let na hráče, kteří přicházejí do Liberce na hostování. Adresu Slovanu využívají zejména kluby typu Sparta a Slavia, které právě sem posílají své kmenové hráče na rozehrání. Jinak tomu nebylo ani před startem letošní sezony, kdy posílili řady Liberce například Mick van Buren a Maksym Talovjerov, kteří vloni kopali za České Budějovice. Kromě nich přišli do Slovanu na dobu určitou také Stejskal ze Slavie nebo Kozák ze Sparty, natrvalo získal severočeský klub slávistu Červa a talentovaného ukrajince Varfolomejeva z Lvova. Opačným směrem, tedy pryč z Liberce, putovali Christ Tiehi do Slavie, Filip Nguyen do Slovácka, Martin Koscelník do Rapidu Vídeň nebo Miroslav Stoch, který si nové angažmá stále hledá.

Novou sezonu nastartoval Liberec téměř ideálním způsobem. Minimálně co se prvních dvou kol a výher nad Spartou a Teplicemi týče. Lehký zádrhel přišel ve třetím kole, kdy Slovan nestačil venku na Pardubice, které třeba Dynamo porazilo v prvním kole výsledkem 2:0. Pardubice udeřili dvakrát těsně před odchodem do kabin, o jedinou libereckou trefu se ve 48. minutě postaral Kozák. Žádný zvrat už se ale nekonal. I tak má Liberec na kontě 6 bodů a patří mu slušné čtvrté místo za Bohemians, Zbrojovkou Brno a Viktorií Plzeň.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 19. kolo, 19.12.2021):
FC Slovan Liberec – SK Dynamo ČB 0:0 (0:0)
ŽK: Rabušic, Rondić - Valenta, Mršić, Hora, Talovierov, Brandner, Hora, Bassey, Vorel. Rozhodčí: Franěk – Kubr, Arnošt.
Sestava Liberce: Knobloch – Gebre Selassie (71. Rondić), Chaluš, Plechatý, Mikula – Tiéhi, Havelka (59. Stoch) – Jan Matoušek (71. Koscelník), Ch. Frýdek (90. Purzitidis), Tupta (90. Fukala) – Rabušic.
Sestava Dynama: Vorel – Talovierov, Králik, L. Havel – Čolić, Hora, M. Valenta (88. Čavoš), Mršić (71. Brandner) – Michal Škoda (76. Mihálik), Van Buren, Bassey.

Čtvrté kolo FORTUNA:LIGY a zápas mezi Libercem a českobudějovickým Dynamem startuje v neděli od 16:00 na Stadionu U Nisy a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání budou řídit hlavní rozhodčí Pavel Orel, na čarách mu budou asistovat Zdeněk Arnošt a Petr Kotalík.