Krátká doba uplynula od konce sezony, dost času ještě schází do startu té nové. Až se ale 19. června sejde áčko Dynama na startu letní přípravy, bude u toho také záložník Jan Suchan. Ten se dohodl na přesunu do Českých Budějovic z druholigové Vlašimi, v jejímž dresu nasázel v letošním ročníku 15 branek a je aktuálně druhým nejlepším střelcem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Smlouvu na jihu Čech podepsal do roku 2026.

Novou a první letní posilou Dynama se stal záložník Jan Suchan. 27letý příbramský odchovanec během své kariéry prošel několika kluby v České republice, v čele mateřskou Příbramí, Teplicemi, Karvinou nebo Viktorií Plzeň, a v současné době působí ve druholigové Vlašimi. Do té se přesunul v lednu roku 2022 a v loňské sezoně se prosadil v 15 zápasech devětkrát. Ještě lépe se mu ve vlašimském dresu vede letos, kdy dal ve 28 zápasech 15 gólů a tři zápasy před koncem sezony je druhý v tabulce nejlepších kanonýrů ligy.

„Jedná se o tvořivého ofenzivního záložníka. Hraje na pozici desítky, která nám v týmu chyběla,“ přibližuje sportovní ředitel klubu Milan Čadek. Jan Suchan podepsal v Dynamu smlouvu do 30. června 2026.