Reprezentační pauza je u konce, což znamená, že se opět rozjíždí fotbalové soutěže. FORTUNA:LIGU čeká už 15. kolo, ve kterém bude figurovat i českobudějovické Dynamo. To má zatím letos slušně rozjetou sezonu, venku ale zatím ani jednou nevyhrálo. Nepříznivou sérii bude chtít ukončit v Ďolíčku na půdě Bohemians. Zápas startuje v sobotu v 15:00.

Statistiky


Bohemians Praha 1905
www. bohemians.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
13. místo (12 bodů)
Postavení v tabulce
7. místo (18 bodů)
18:28
Skóre
19:20
Puškáč, Chramosta (5)
Nejlepší střelec
Bassey (5)
Květ (3)
Nejvíce asistencí
Mihálik (4)
Liberec – Bohemians 2:1
Poslední zápas
Dynamo – Boleslav 2:1
PPPVP
Forma
VPRRV

Bohemians Praha 1905

Pražská Bohemka se tradičně pohybuje na pomezí první a druhé polovinou tabulky FORTUNA:LIGY. A vloni tomu nebylo jinak, po 34 utkáních jí patřilo 10. místo se 43 body, což bylo o pět víc než účet Dynama. Jihočeši dokázali vytěžit ze dvou vzájemných soubojů v loňské sezoně čtyři body, doma České Budějovice zvítězily, na půdě Bohemky se zrodila jednobranková remíza.

Na stadionu v Ďolíčku se téměř v každém ročníku spoléhají na služby hostujících hráčů. Také letos jich několik přišlo hájit zelenobílé barvy. Na sezonu vypomůže z Jablonce útočník Chramosta, z Mladé Boleslavi zamířil do hlavního města Fulnek. Plzeň pak natrvalo opustil a upsal se pražskému týmu Jan Kovařík. V klubu naopak skončili Pulkrab, Schumacher nebo Pokorný.

Na start nové sezony nebude vedení Bohemians vzpomínat s úsměvem. „Klokanům“ patří v tabulce až 13. místo a plácá se ve skupině o udržení. Na kontě má ze 13 zápasů jen 3 výhry a 3 remízy, což není to, co by si v klubu představovali. Naposledy padl klub na půdě trápícího se Liberce v poměru 1:2. O jediný gól Pražanů se postaral dělený nejlepší střelec týmu Puškáč.

Trenér David Horejš před utkáním s Bohemians:
„Chceme po přestávce potvrdit domácí vítězství nad Boleslaví. Bohemians disponuje velmi kvalitním kádrem s řadou šikovných hráčů, na které si musíme dát pozor. Víme, že soupeř je na domácím stadionu silný, ale uděláme maximum, abychom si odvezli body."

Poslední vzájemné utkání – 27.2.2021:
Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo ČB 1:1 (0:0)
Góly: 72. Bartek – 79. Čolić (pen.). ŽK: Bartek, Jindřišek – Havel. Rozhodčí: Hocek – Paták, Hrabovský.
Sestava Bohemians: Le Giang – Bederka, Hůlka, Krch (86. V. Novák) – Vaníček (46. Bartek), Jindřišek (C), Hronek (86. Keita), Květ, Vondra – Pulkrab (46. M. Dostál), Necid (80. Puškáč).
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, Králik (C), Talovierov (75. Mršić), Havel, Skovajsa – M. Valenta (87. Čavoš), Javorek (68. Vais), Havelka – Brandner, Alvir.

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 15:00 v Ďolíčku vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Tomáš Klíma, na čarách mu budou asistovat Jaroslav Kubr a Dan Vodrážka.