Po třech týdnech se první tým Dynama opět sešel na Střeleckém ostrově, aby zahájil zimní přípravu. Ta potrvá osm týdnů a na jejím konci Jihočeši otevřou jarní část domácím utkáním s Varnsdorfem. Na začátku přípravy se trenéru Horejšovi hlásila i nová jména.

Tradičně dobrá nálada provázela první sraz českobudějovických fotbalistů v roce 2018. Na Střeleckém ostrově se v pondělí dopoledne sešla skupina 24 hráčů, mezi nimiž nechyběly staré známé i nové tváře. Všechny přivítal generální manažer klubu Martin Vozábal i hlavní trenér David Horejš.

Dynamo se po dlouhých letech bude muset obejít bez kapitána Petra Benáta, v kabině chyběl i Jan Hála, který si hledá nové angažmá. Už dříve byl avizovaný konec hostování ostravského beka Matěje Helešice. Na jaře v Dynamu nebude ani Jindřich Kadula, který bude s největší pravděpodobností působit v Táborsku. Trenérovi se hlásili tři noví hráči. Na hostování přicházejí z pražské Sparty obránce Jan Vondra (naposledy Karviná) a středopolař Filip Hašek, jenž naposledy bojoval za Vlašim. Třetí novou posilou je karvinský záložník Erik Puchel. V průběhu týdne by na testy měl dorazit ekvádorský útočník Augusto Batioja, který odehrál v jihlavském dresu v české nejvyšší soutěži čtyřicet utkání. Z hostování ve Varnsdorfu se vrátil forvard Patrik Švantner. S týmem trénují i dorostenci Mikuláš Jáša, Jakub Pařízek a Martin Šplíchal.

Kádr A-mužstva ještě není definitivní. Je možné, že ještě přijdou jeden až dva hráči. „Jsme moc rádi, že se nám povedlo doplnit a zkvalitnit kádr. Vedení udělalo kus dobré práce, že přivedlo hráče, které jsme si vytipovali,“ chválí si čtyřicetiletý kouč černobílých David Horejš.

První přípravný duel odehraje Dynamo za více než týden proti Jihlavě. Delší pauza na úvod bez zápasu je úmyslná. „Mám s tímto modelem dobré zkušenosti. Příprava je dlouhá a chceme hráče poznat. V prvním týdnu máme připravené tři dvoufázové tréninky, kluci pak budou mít na dlouhou dobu poslední volný víkend,“ pousměje se Horejš, jehož tým čeká na konci ledna kratší soustředění v Třeboni.

Příprava sice sotva začala, ale už nyní je jasné, co Jihočechy čeká v jarních bojích. Příznivá pozice po půlce sezony velí k nejvyšším cílům. „Bylo by alibistické o postup nehrát. Proto je naší povinností udělat pro něj maximum,“ má jasno trenér David Horejš.

Hráči na začátku zimní přípravy A-týmu Dynama:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch, Jindřich Staněk.
Obránci: Lukáš Havel, Mikuláš Jáša, Jiří Kladrubský, Pavel Novák, Petr Řehoř, Michal Řezáč, Jan Vondra (Karviná/Sparta).
Záložníci: Patrik Čavoš, Filip Hašek (Vlašim/Sparta), Petr Javorek, Jakub Moravec, Jakub Pařízek (dorost), Jakub Pešek, Lukáš Pouček, Erik Puchel (Karviná), Roman Wermke.
Útočníci: Augusto Batioja (volný hráč – test, připojí se v týdnu), Elvis Mashike, Martin Šplíchal (dorost), Patrik Švantner (návrat z hostování – Varnsdorf), Ivo Táborský.

Přehled přípravných zápasů A-týmu Dynama:
17. ledna: FC Vysočina Jihlava - SK Dynamo ČB (11:00, Jihlava)
27. ledna: SK Dynamo ČB - 1.FK Příbram (11:00, SCM Složiště)
31. ledna: SK Dynamo ČB - FC Blau Weiss Linz (15:00, SCM Složiště)
3. února: SK Dynamo ČB - FK Viktoria Žižkov (SCM Složiště)
10. února: FK Mladá Boleslav - SK Dynamo ČB (15:00, Ml. Boleslav)
16. února: SV Ried - SK Dynamo ČB (14:30, Ried)
24. února: SK Dynamo ČB - SK Benešov (Střelecký ostrov)
4. března: SK Dynamo ČB - FK Varnsdorf (Střelecký ostrov) - Fortuna národní liga

Fotbalisté Dynama zahájili 8. ledna 2018 přípravu na jarní část sezony ve Fortuna národní liga. Trenéru Davidu Horejšovi se hlásily i tři posily Erik Puchel, Jan Vondra a Filip Hašek.

Zveřejnil(a) SK Dynamo České Budějovice dne 8. leden 2018