Českobudějovické Dynamo mělo zastoupení na vyhlášení ankety sportovce Jihočeského kraje 2014. V hlavní kategorii byl brankář Zdeněk Křížek sedmý. Mezi třemi objevy roku byl Mikuláš Jáša. Zvláštní cenu dostal Zdeněk Čadek.

Vyhlášení sportovce Jihočeského kraje 2014 se uskutečnilo v úterý 16. prosince v DK Metropol. Mezi jednotlivci triumfoval reprezentační nahrávač volejbalistů mistrovského Jihostroje Filip Habr, který za sebou nechal cyklokrosaře Jakuba Skálu a triatlonistu Františka Lindušku. Brankář Dynama Zdeněk Křížek skončil na sedmé příčce. „Pro mě je překvapením, že jsem se do nominované desítky vůbec dostal. Moc si toho ocenění vážím. Ale musím zdůraznit, že fotbal je kolektivní sport a bez mých spoluhráčů bych nedosáhl ničeho,“ řekl po slavnostním večeru brankář Dynama.

Pro rodáka ze Strakonic byl uplynulý kalendářní rok opravdu hodně povedený. „Na jaře jsme postoupili, čímž jsme splnili náš cíl. Na podzim jsme v první lize uhráli pěkných osmnáct bodů a sezona je dobře rozehraná. V jarní části sezony musíme naše výsledky potvrdit,“ má jasno Křížek, který na jihu Čech dlouhé roky působil v roli dvojky a až letos pevně zaujal pozici gólmana číslo jedna. „Dostal jsem šanci a musím dál tvrdě makat, abych si svojí pozici udržel a pomáhal týmu,“ je si vědom. Jeden by řekl, že po takovém roce už není skoro co zlepšovat. Zdeněk Křížek má však jasno a je si vědom svých rezerv. „Nic není dokonalé a musíme tvrdě makat dál. Měli jsme na podzim poměrně dost zápasů, kdy jsme vyhořeli. Naštěstí jsme to kompenzovali povedenými výkony jako třeba s Mladou Boleslaví nebo v Jablonci,“ uzavřel.

I mezi kolektivy se radovali volejbalisté. Jihostroj bral díky titulu první místo, druzí byli cyklokrosaři Táboru, třetí místo patřilo českokrumlovským badmintonistům. Mezi třemi nadějemi bez určení pořadí figuroval se Samuelem Jiroušem a Anežkou Paloudovou i patnáctiletý reprezentační obránce Dynama Mikuláš Jáša. Cenu čtenářů Deníku jižní Čechy dostal hokejista Josef Straka. Zvláštní cenu obdržel pětaosmdesátiletý Zdeněk Čadek, bývalý fotbalista a šéf největšího fotbalového jihočeského klubu. Do síně slávy byl uveden volejbalista Antonín Procházka.

Výsledky – jednotlivci:
1. Filip Habrvolejbal – VK Jihostroj ČB
2. Jakub Skálacyklokros – ČEZ Cyklo Team Tábor
3. František Linduškatriatlon – Vajgar JH
4. Petr Píchaatletika - Sokol ČB
5. Antonín Haleškanoistika – Vltava ČK
6. Josef Strakahokej – ČEZ Motor ČB
7. Zdeněk Křížekfotbal – Dynamo ČB
8. Jan Vastlhorská kola – MTB Vimperk
9. Tomáš Novoveskýplavání - Koh-inoor ČB
10. Veronika Maláházená – Sokol Písek

Kolektivy:
1. Jihostroj ČBvolejbal
2. ČEZ Cyklo Team Táborcyklokros
3. Badminton Český Krumlovbadminton

Objev (bez pořadí):
Mikuláš Jášafotbal – Dynamo ČB
Samuel Jiroušběh na lyžích – Ski Šumava
Anežka Paloudovásjezd na divoké vodě – Vlt. ČK