FORTUNA:LIGA pro budějovické fotbalisty pokračuje o víkendu, kdy se představí na hřišti daleké Opavy. Svěřenci Davida Horejše zatím uhráli v dosavadním průběhu ročníku jeden bod, který získali v duelu na Baníku Ostrava. Duel proti Slezskému FC startuje v sobotu od 16:30 před kamerami O2 TV.

SFC Opava
www.sfc.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
14. místo (1 bod)
Postavení v tabulce
17. místo (1 bod)
3:6
Skóre
2:10
Dedič, Mondek, Helešic (1)
Nejlepší střelec
Matějka, Šulc (1)
Holík (1)
Nejvíce asistencí
Javorek, Kladrubský (1)
Příbram - Opava 1:1
Poslední zápas
Dynamo - Liberec 0:2
RPP
Forma
PRP

SFC Opava

V uplynulém ročníku FORTUNA:LIGY měla Opava poměrně velké štěstí, že se vyhnula sestupu do druhé nejvyšší soutěže. Nakonec skončila na konečném patnáctém místě a k udržení v soutěži ji výrazně pomohla i situace okolo koronaviru.

Po sezoně došlo v hráčském kádru Opavy k velkým změnám. Odešlo sedm hráčů, mezi nimi například Tomáš Jursa, Filip Souček nebo Martin Sus. Nových hráčů přišlo hned jedenáct, na přestup do klubu dorazil exbudějovický Matěj Helešic. Do týmu navíc přišel nový trenér Radoslav Kováč, který se však k mužstvu připojil už v průběhu uplynulého ročníku.

Stejně jako Dynamo, tak i Opava po prvních třech kolech stále čeká na úvodní výhru sezony. Slezané nejprve prohráli na hřišti Plzně, poté doma nestačili na Karvinou. První bod si připsali v posledním kole, kdy uhráli v Příbrami remízu 1:1.

Poslední vzájemné utkání – 14. 6. 2020:
SFC Opava - SK Dynamo ČB 2:0 (0:0)
Branka: 62. Souček, 90+8. Dordić. ČK: 60. Kladrubský (CEB). ŽK: Hnaníček, Zavadil - Drobný, Talovierov, Šulc, Kulhánek, Schranz. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Vaňkát.
Sestava Opavy: Fendrich – Helešic, Žídek, Schaffartzik, Hnaníček (80. Mondek), Hrabina – Zavadil (69. Jursa), Souček, Jan Řezníček (81. Texl), Dordić – Juřena (72. Železník).
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, L. Havel, Talovierov, Kladrubský – Čavoš (74. Brandner), Kulhánek (63. Kopečný) - Šulc, Javorek, Mršić – Schranz (81. Táborský).

Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:30 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Franěk, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Pavel Vlasjuk a Milan Flimmel.

Sdílej článek!
 
×
Dnes v 17:00 | A-tým
SK Dynamo Č. Budějovice
FC Viktoria Plzeň
Online přenos