Dva dny před začátkem přípravy na podzimní část sezony mají fanoušci Dynama poprvé možnost spatřit jména hráčů, kteří s Dynamem odcestují na soustředění na Churáňov. Jako tradičně dojde na jihu Čech ke značnému obměnění hráčů a již nyní je jisté, že do přípravy vstoupí hned šest fotbalistů, kteří za Dynamo v minulé sezoně nehráli. Hned polovinu z nich tvoří mladí hráči pražské Sparty Jiří Jeslínek, Ladislav Volešák a Michal Žižka. Další možnost trénovat v Dynamu dostane i Jiří Adamec, o kterého měl trenér Cipro eminentní zájem již v létě. Na jih Čech se také vracejí obránce David Horejš a záložník či útočník Jan Gruber. Naopak odchod Martina Vozábala začíná nabírat reálných obrysů a k jeho odchodu do Slovácka dojde pravděpodobně na začátku příštího týdne.

Informace o jednotlivých nových tvářích

Jiří JESLÍNEK (narozen 30. září 1987), útočník: Jedná se o jednoho z největších talentů letenského týmu. Za mládežnické reprezentace odehrál 33 zápasů, v nichž vstřelil 7 branek. Během podzimní části minulé sezony se pravidelně dostával i na lavičku sparťanského A-týmu. Stihl nastoupit ve třech zápasech, v nichž odehrál 86 minut. Dokonce si zahrál i Ligu Mistrů - v Londýně odehrál na Arsenalu deset minut a poté doma s Thunem dokonce půl hodiny.

Ladislav VOLEŠÁK (narozen 7. dubna 1984), záložník: I on patřil jako letenský odchovanec k pravidelným hráčům mládežnických reprezentací. Za šest let v reprezentaci odehrál 64 zápasů a nastřílel 9 gólů. V sezoně 2004/2005 hostoval v Mladé Boleslavi a poslední ročník nastupoval pravidelně za sparťanské béčko. Svojí jedinou letošní branku vstřelil na hřišti Hradce Králové, kde se trefil z přímého kopu...

 

Michal ŽIŽKA (narozen 23. května 1981), obránce: Nejstarší z trojice sparťanských hráčů na svojí šanci v A-týmu stále čeká. Za letenskou rezervu ale nastupuje pravidelně již čtyři roky a na svém kontě má již více než sedmdesát druholigových startů. Vyzkoušel si také mládežnické reprezentace, kde nabíral sedm startů v kategorii U-17 a U-20.

 

Jiří ADAMEC (narozen 21. března 1982), útočník: Tohoto hráče zkoušelo Dynamo již v zimním přípravném období minulé sezony. Na jihu Čech si ale útočník Drnovic příliš nezahrál, protože se týmy nedokázaly dohodnout. Ze čtveřice nově příchozích hráčů je nejzkušenější - v první lize odehrál v dresu Drnovic a Příbrami již 66 zápasů, v nichž vstřelil tři branky. V roce 2003 odehrál také dva zápasy za reprezentační jednadvacítku. V letošní sezoně byl základním kamenem Drnovic, za které nastřílel šest branek a u dalších tří asistoval. 

Další dva nové hráče fanoušci Dynama dostatečně znají. Na jih Čech se po ročním hostování v Brně vrací David HOREJŠ a po půlroční epizodě v Příbrami nastoupí přípravu A-týmu Dynama i Jan GRUBER. Dalším hráčem, který s určitostí nastoupí pondělní přípravu prvního mužstva je i záložník Jiří HRBÁČ, který se pod trenérem Františkem Ciprem objevil na hřišti již v průběhu loňské druholigové sezony.
 

Někteří hráči v Dynamu naopak skončili, možná odejdou i další

Po skončení druholigové sezony tým opustili fotbalisté, kteří na jihu Čech hostovali z jiných týmů. Do Brna se vrátila dvojice Belej, Mezlík a zpět na "slávistický" Strahov odjel Ivo Táborský, který si v posledních jarních zápasech udělal v Dynamu velmi dobré jméno.
Na spadnutí je také odchod Martina Vozábala, který s největší pravděpodobností v pondělí nastoupí přípravu ve Slovácku. Tým z Moravy v nejbližších dnech složí na účet Dynama celou přestupovou částku a odchodu budějovického patriota by pak nemělo už nic bránit.
Nejisté je také setrvání brankáře Miroslava Filipka, o kterého projevilo zájem mužstvo ze zahraničí. Hráč má totiž ve smlouvě klauzuli, že ho musí Dynama v případě zahraniční nabídky uvolnit...