Dynamo v současné době prochází ne zrovna ideálním výsledkovým obdobím. Na tři porážky v řadě se Spartou, Hradcem a Plzní se ale bude snažit výběr Českých Budějovic v zápase s Karvinou nemyslet. Slezané přijedou na Střelecký ostrov v sobotu, utkání 9. kola FORTUNA:LIGY startuje v 16:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

MFK Karviná
www.mfkkarvina.cz
12. místo (7 bodů)
Postavení v tabulce
15. místo (4 body)
7:11
Skóre
9:15
Bassey (3)
Nejlepší střelci
Papadopulos (3)
Mihálik (2)
Nejvíce asistencí
Eduardo Santos (2)
Plzeň – Dynamo 2:1
Poslední zápas
Karviná – Teplice 1:1
PPPVR
Forma
RPRPP

MFK Karviná

Karviná se řadí mezi stálé členy FORTUNA:LIGY od sezony 2016/17. Od postupu mezi elitu se sice nikdy neumístila v první polovině tabulky, třeba vloni ale celek ze Slezska skončil o jednu příčku nad Dynamem na 12. místě. Na jaře to proti Českým Budějovicím vyšlo, tentokrát ale budou chtít urvat body domácí fotbalisté.

Když se v české lize zmiňuje slovní spojení „přestupové okno“, Karviná vždy zpozorní. I letos přivedla do svých řad nové akvizice v čele s Danielem Bartlem, Eldarem Sehičem nebo Alešem Nešickým. Z klubu se naopak vrátili na své domovské adresy hráči, kteří byli na severovýchodě České republiky na hostování. Na služby Tomáše Ostráka, Dominika Smékala a Christiána Herce už se v Karviné spoléhat nemohou.

Fotbalisté Karviné neprožívají ideální vstup do nového ročníku ligy. Po úvodních 8 zápasech stále čekají na premiérovou výhru a jediné body do tabulky zatím přinesly pouze 4 remízy. Poslední zápas sehrála Karviná na domácím stadionu s hráči posledních Teplic. Oba týmy se po nerozhodném stavu 1:1 rozešli smírně.

Vstupenky

Vstupenky, které se prodávají ve dvou cenových hladinách - dospělý (200 Kč) a dítě 7 - 15 let (100 Kč), stále můžete kupovat online přes web www.ticketlive.cz a poté i před samotným zápasem na pokladně. Děti do šesti let mají vstup zdarma a nepotřebují ke vstupu na stadion vstupenku. Klub si navíc připravil pro fanoušky akci. Každý, kdo si koupí vstupenku na Karvinou, má následně nárok získat zdarma vstupenku na Pardubice!

Pro fanoušky bude k dispozici mobilní testovací centrum za východní tribunou, kde bude od 13:30 probíhat antigenní testování.

Kouč David Horejš před utkáním s Karvinou:
„Půjdeme do zápasu s tím, že chceme uspět. Na soupeře se maximálně připravíme, ale nebude to nic lehkého. Každý zápas je jiný, ale doufám, že dokážeme navázat na výkon z Plzně a moc si přejeme, abychom to zvládli za tři body."

Poslední vzájemné utkání (F:L, 27. kolo) – 17.4.2021:
MFK Karviná – SK Dynamo ČB 3:0 (2:0)
Góly: 7. Qose, 11. Herc, 46. Santos. ŽK: Mangabeira – Mészáros, Čolić, Čavoš. Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Dohnálek.
Sestava Karviné: Ciupa – Mikuš, Šindelář, Santos, Bartošák – Qose (85. Jursa), Mangabeira (87. S. Dramé) – Čmelík (85. Siňavskij), Ostrák (60. Smrž), Herc – Papadopulos (87. Haša).
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Talovierov, Králik, P. Novák – Havelka (46. Diop), Čavoš – Mészáros (46. Alvir), Javorek, Mršić (76. M. Valenta) – Brandner (61. Jánošík).

Utkání 9. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Ladislav Szikszay, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Marek Podaný a Jakub Šimáček.