Výběr Dynama České Budějovice se připravuje na páté kolo FORTUNA:LIGY. Na stadion v jihočeské metropoli se vypraví Slovan Liberec. Severočeši neprožívají zrovna vydařený vstup do sezony a patří jim poslední místo. Přesně toho budou chtít domácí fotbalisté využít. Hrát se bude na Střeleckém ostrově v neděli v 16:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Slovan Liberec
www.fcslovanliberec.cz
9. místo (4 body)
Postavení v tabulce
16. místo (1 bod)
5:7
Skóre
1:8
Bassey (2)
Nejlepší střelec
Rabušic (1)
Mihálik (2)
Nejvíce asistencí
Gembický (1)
Olomouc – Dynamo 3:3
Poslední zápas
Liberec – Plzeň 0:1
RPPV
Forma
PRPP

FC Slovan Liberec

Liberec patří již tradičně mezi přední týmy české nejvyšší soutěže. Vloni mu těsně utekl boj o Evropu a skončil na šestém místě. Nad Dynanem, které obsadilo v předešlém ročníku 13. místo, měl náskok 14 bodů. Pro Severočechy bylo maximem čtvrtfinále MOL Cupu, ve kterém nestačili na plzeňskou Viktorku.

Během přestupového období bylo v Liberci rušno. Kromě navrátilců z hostování představil Liberec i řadu nových posil. Mezi rekruty se řadí Mészáros z Dynama, Kranthove z Leicesteru City, na zápůjčku putoval na sever i Frýdek s Havelkou ze Sparty a Matoušek ze Slavie. Největší bombu ale jednoznačně představoval Theodor Gebre Selassie, který se vrátil z Německa. Opačným směrem, tedy ven z klubu, putoval Nešický nebo gólman Nguyen.

Loňské šesté místo nepředstavoval pro Liberec nějaký větší úspěch, na startu letošní sezony by ho ale bral všema deseti. Po čtyřech kolech patří Slovanu poslední místo. Nestačil na Slovácko, Spartu ani Plzeň, jediný bod do tabulky přinesla remíza s nováčkem z Hradce Králové.

Vstupenky

Vstupenky, které se prodávají ve dvou cenových hladinách - dospělý (200 Kč) a dítě 7 - 15 let (100 Kč), stále můžete kupovat online přes web www.ticketlive.cz a poté i před samotným zápasem od 12 hodin na pokladně číslo 6 za tribunou Východ. Děti do šesti let mají vstup zdarma a nepotřebují ke vstupu na stadion vstupenku.

Důležité je, jaké podmínky musí splňovat všichni návštěvníci ligových zápasů. Po celou dobu utkání je povinnost mít v prostorech stadionu nasazený respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

Při vstupu na stadion se fanoušci musí navíc prokázat elektronickým či písemným potvrzením o splnění jedné z níže uvedených podmínek:
- Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod
- Negativní PCR test ne starší 7 dní (u dětí do 6 let věku není testování požadováno)
- Nejméně 14 dní od aplikace druhé dávky očkovací látky (v případě jednodávkového schématu pak 14 dní od aplikace)
- Do 180 dní od prodělání onemocnění COVID 19

Pro fanoušky bude k dispozici mobilní testovací centrum za východní tribunou, kde bude od 12 hodin probíhat antigenní testování.

Kouč David Horejš před utkáním s Libercem:
„V minulém kole proti Olomouci jsme sice přišli smolně o výhru, přesto ale věřím, že herně vydařený zápas našim hráčům pomůže a že do zápasu s Libercem půjdou se sebevědomím. Po čtyřech kolech máme na kontě čtyři body. To není mnoho, a proto myslíme pouze na to, abychom podali takový výkon, který nám přinese výhru. Liberci vstup do sezony nevyšel, ale trenér Hoftych má dobrý tým a bude se určitě snažit na nás něco vymyslet.“

Poslední vzájemné ligové utkání – 14.2.2021:
FC Slovan Liberec – SK Dynamo ČB 0:0 (0:0)
ŽK: Mara, trenér Hoftych, Mikula, Fukala – Talovierov, Čolić. ČK: 88. Skovajsa. Rozhodčí: Orel - Dresler, Vaňkát.
Sestava Liberce: Nguyen – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Koscelník, Karafiát, Mara, Pešek – Rondić, Rabušic.
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Havelka - Mészáros (64. Brandner), Alvir, Mršić (88. P. Novák) – Ledecký (78. Jánošík).

Utkání 5. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.