Restart profesionálních fotbalových soutěží v Česku se zase o kousek přiblížil. Ligová fotbalová asociace požádala Ministerstvo zdravotnictví České republiky o udělení výjimky z krizového opatření pro obě profesionální soutěže a tím pádem i znovuzahájení soutěžních ročníků. Pokud výjimku obdrží, mohla by se odehrát utkání 7. kola již o nadcházejícím víkendu a to za dodržení předepsaných hygienických opatření. Pro Dynamo to znamená, že by v sobotu 7. listopadu doma mohlo přivítat od 16 hodin Zlín.

„Očekáváme, že podmínky, za kterých nám to bude umožněno, se nebudou příliš lišit od těch, které jsme sami interně nastavili v minulých měsících,“ uvedl dnes po zasedání Ligového výboru v tiskové zprávě jeho předseda Dušan Svoboda.

LFA současně zveřejnila upřesněné termíny 7. kola nejvyšší soutěže, které podléhají udělení výjimky od Ministerstva zdravotnictví. „Rozložení zápasů do více časových slotů během celého víkendu umožní fanouškům shlédnout maximální počet zápasů alespoň v televizi,“ doplnil Svoboda.

Naposledy hrálo Dynamo zápas nejvyšší soutěže v sobotu 3. října v Mladé Boleslavi. Doma hostilo naposledy Liberec až 12. září.

Hrací plán 7. kola první ligy za předpokladu udělení výjimky:

Pátek 6. listopadu
Jablonec – Brno 18.00
Sobota 7. listopadu
Pardubice – Opava 14.00
Slovácko – Olomouc 16.00
Dynamo – Zlín 16.00
Příbram – Ostrava 18.15
Neděle 8. listopadu
Karviná – Bohemians 14.00
Teplice – Liberec 14.00
Slavia Praha – Mladá Boleslav 16.00
Plzeň – Sparta Praha 18.15