Čekání je u konce. Už dnes odstartuje čtvrtý ročník e:LIGY ve hře FIFA 23. Chybět u toho nebude ani českobudějovické Dynamo, které vyšle do boje dva své zástupce, kteří si místo v týmu vybojovali v online kvalifikaci. Ondřej „OndrykK“ Berki a Filip „Flepin“ Šebesta na úvod změří dnes v 17:00 síly s Hradcem Králové.

Podobně jako ve třech předchozích případech se Dynamo zapojí do e:LIGY také letos. Jeho cíl? Bude chtít navázat na dobrý výsledek z minulého roku, kdy ve skupině obsadilo desáté místo a v osmifinále vypadlo se silnou pražskou Slavií. Letos bude chtít tým složený z dvojice OndrykK a Flepin uspět znovu. A statistiku možná ještě vylepšit.

„Bude to těžké, většina týmů má podepsané své hráče a spolupracuje s esportovými týmy. Zhruba víme, kde je naše pozice, ale na druhou stranu nás to může oprostit od tlaku. Nemáme co ztratit a porveme se o postup,“ říká první jmenovaný OndrykK. Vlastním jménem Ondřej Berki, 30letý technickohospodářský pracovník v rodinné firmě v Mostě. Ten už v minulosti několik větších turnajů ve FIFĚ odehrál, teď se těší na návrat na scénu. Kvalifikaci ovládl, když ve finále po pokutových kopech porazil svého nového parťáka.

Filip „Flepin“ Šebesta pochází z Kralup nad Vltavou, je mu 17 let, studuje a lásku k FIFĚ pěstuje několik posledních let. Pro něj bude e:LIGA představovat první větší turnaj, kterého se ve své kariéře zúčastní. „Posunul jsem se od dob covidu, kdy jsem hodně hrál. Čím jsem starší, tím jsem zkušenější. Bude to pro mě premiéra na velkém turnaji, moc se těším,“ říká Flepin.

Na úvod čeká reprezentanty Dynama souboj s Hradcem Králové, kterého se oba nemohou dočkat, zároveň už ale myslí také na další soupeře. „Určitě se těším na Slavii, které odmalička fandím. Ale to půjde stranou. (smích) Chci jít porazit. Pak se těším také na Zlín, ten mi přijde nejkvalitnější. Má skvělé hráče,“ rozpovídal se OndrykK, který hrál také fotbal, ale kvůli zranění musel skončit. „Já na Spartu. Tam je asi největší jméno na české scéně. Chci ukázat, že se můžeme vyrovnat těm nejlepším týmům,“ dodává k tématu Flepin.

Oba budou v průběhu sezony v akci také na ligovém streamu. Právě tam navléknou dresy Dynama, které měli možnost vyzkoušet si už při focení na Střeleckém ostrově. A líbily se jim. „Dynamo je jedním z těch lepších českých klubů. Je pro mě čest tady být a reprezentovat ho,“ říká Flepin. „Je to klub s tradicí a jsem moc rád, že za něj můžu hrát,“ doplňuje ho OndrykK.

Do e:LIGY vstoupí Dynamo dnes v 17:00, kdy vyzve Hradec Králové. Na kompletní rozlosování se můžete podívat zde.