Do Českých Budějovic se po dlouhých 11 letech vrací Zdeněk Ondrášek. 34letý útočník, který má za sebou štace v Norsku, Polsku, Spojených státech amerických, Rumunsku a České republice, naposledy působil v polské Wisle Krakov a do Dynama přichází jako volný hráč. S jihočeským klubem ho bude pojit smlouva do 30. června 2025.

Dynamo rozšiřuje svůj kádr o dalšího nového člena. Po Janu Suchanovi a Matouši Niklovi se k jihočeskému klubu připojí Zdeněk Ondrášek. Kanonýr s přezdívkou „Kobra“ s bohatými zkušenostmi ze zahraničí se vrací do klubu, kde odstartoval kariéru, po 11 letech. Z Dynama v roce 2012 odešel do norského Tromsø, o čtyři roky později do polské Wisly Krakov a v roce 2019 do Dallasu, v jehož dresu si zahrál americkou nejvyšší soutěž MLS. Přes Viktorii Plzeň, Tromsø a rumunskou Bukurešť se v lednu loňského roku vrátil zpět do Krakova. A teď do Českých Budějovic.

Ondrášek má na kontě také sedm startů za českou fotbalovou reprezentaci a dva vstřelené góly. Čeští fotbaloví fanoušci si pamatují zejména ten první z nich, Ondrášek v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2019 rozhodl jako střídající hráč souboj s Anglií. Branky se od něj budou očekávat i ve staronovém působišti. „Strašně moc se těším. Vracím se se zkušenostmi, které jsem ve světě nasbíral, a chci dát Dynamu to nejvíc, co budu moct,“ říká útočník.

Nová posila bude poprvé v akci už zítra, tedy v sobotu 24. června, během prvního přípravného zápasu Dynama v rámci letní přípravy. Ondrášek, stejně jako Suchan a Nikl, bude součástí kádru, který se představí v 16:30 ve Strakonicích proti místnímu Junioru. Tak si to nenechte ujít!