Zimní pauza končí o víkendu také fotbalistům dorosteneckých týmů. Všechny tři kategorie U19, U17 a U16 zahajují v pondělí 9. ledna přípravu na jarní ligové boje. U týmu U17 během zimy došlo ke změně na postup hlavního trenéra, tým na jaře povede Jaromír Plocek.

Dorost U19 chce stoupat tabulkou výše

Starší dorost Dynama skončil po podzimu na čtrnáctém místě tabulky se ziskem 22 bodů v sedmnácti zápasech. Trenéra Pavola Švantnera mrzely hlavně tři porážky v samotném závěru podzimu, kvůli kterým se tým propadl v tabulce do dolních pater. "Na podzim nám chyběl útočník, nějaký zakončovatel do vápna. Kdybychom měli produktivního útočníka, měli jsme minimálně o šest bodů více a s podzimem by panovala spokojenost," říká Pavol Švantner.

Mladí Jihočeši se v novém roce sejdou poprvé v pondělí 9. ledna na Složišti. Až do 22. ledna se budou připravovat v domácích podmínkách a poté se vydají na soustředění do Prachatic. "Během přípravy v Českých Budějovicích budeme využívat samozřejmě náš tréninkový areál, fitness Pouzar (spinning) a posilovnu Performence Rise se speciálními cviky na komplexní posilování. Na soustředění v Prachaticích pak budeme mít k dispozici zázemí sportovního areálu s umělou trávou a každý den budou hráči v rámci regenerace chodit plavat do bazénu," vypočítává trenér Švantner.

Do přípravy na jarní část sezony se zapojí čtyři noví fotbalisté, kteří se budou snažit prosadit do dorosteneckého týmu. "Celkově budeme klást důraz na to, aby se kluci připravili na jaro tak dobře, aby zvládli těžké ligové zápasy. Naším cílem je pochopitelně to, aby se hráči prosadili i do reprezentačních výběrů a aby zaujali Davida Horejše jako trenéra A-týmu," říká Švantner, který dodává také konkrétní sportovní cíl pro jaro: "Cíl je jasný. Chceme se co nejrychleji vyhnout barážovým a sestupovým místům. Samozřejmostí je to, že chceme hrát fotbal, který kluky posune dál."

Plán přípravných zápasů dorostu U19:
15. ledna: Jihlava - Dynamo ČB (11:00 a 13:00, Jihlava)
21. ledna: Dynamo ČB - Písek (13:00, SCM Složiště)
28. ledna: Dynamo ČB - Jankov (11:00, SCM Složiště)
4. února: Akademie Linec - Dynamo ČB (11:00, Linec)
12. února: Příbram - Dynamo ČB (11:00, Příbram)
18. února: Generálka na ligu (soupeř v jednání)
25. února: Start jarní části sezony

Mladší dorost U17 pod novým trenérem

Mladšímu dorostu kategorie U17 podzimní část sezony nevyšla. Tým ve třinácti zápasech získal pouhých dvanáct bodů a v tabulce přezimuje na předposledním třináctém místě. Navíc poslední Jablonec má k dobru jedno odložené podzimní utkání. Vedení Dynama tak sáhlo během zimní pauzy ke změně a na post hlavního trenéra týmu přesunulo od juniorky Jaromíra Plocka.

Nový kouč ve spolupráci se svým asistentem Petrem Kadlecem připravil pro svůj tým pestrý program. "Máme naplánované velmi zajímavá utkání v rámci Memoriálu Vl. Marečka a také další přípravné utkání, která prověří nové testované hráče.  Na testy do našeho týmy přichází Jan Mrázek (Sokol Sezimovo Ústí), David Vávra, Daniel Kortiš (oba Malše Roudné), Jan Bartoš (Písek) a Samuel Havel (Lokomotiva ČB). Tímto bych chtěl těmto klubům poděkovat za uvolnění jejich hráčů," říká Jaromír Plocek.

Stejně jako starší dorostenci začnou i hráči kategorie U17 přípravu v pondělí 9. ledna. "Na jaro se budeme chystat doma na Složišti a využívat budeme také Fitness Pouzar a posilovnu Performence Rise, v polovině února vyrazíme na pětidenní soustředění do Třeboně. Tam budeme trénovat dvoufázově a večer nás u videa čeká také taktická příprava," popisuje Plocek.

Podobně jako Pavol Švantner chce i Jaromír Plocek se svým týmem hrát tak, aby se na jaře vyhnul záchranářským starostem. "Chceme v týmu vytvořit takovou atmosféru, aby kluky fotbal bavil a aby se těšili na každý trénink a každý zápas. Pořád je to jen sport a pokud chcete ve fotbale něčeho dosáhnout, musí vám ta činnost dělat hlavně radost," říká trenér týmu U17.

Plán přípravných zápasů dorostu U17:
22. ledna: Plzeň - Dynamo ČB (14:00, Plzeň, MVM)
26. ledna: Sparta - Dynamo ČB (11:00, Praha, MVM)
11. února: Brno - Dynamo ČB (12:00, Brno, MVM)
12. února: Dynamo ČB - Meteor Praha (11:00, SCM Složiště, MVM)
18. února: Dynamo ČB - Slovácko (15:00, SCM Složiště, MVM)
25. února: Dynamo ČB - Písek (10:00, SCM Složiště)
4. března: Jihlava - Dynamo ČB (čas v jednání, Jihlava)
12. března: Dynamo ČB - Vyšehrad (čas v jednání, SCM Složiště)
19. března: Start jarní části sezony

Dorost U16 chce připravovat hráče pro starší kategorie

Mladší dorostenci kategorie U16 jsou po třinácti podzimních zápasech na jedenáctém místě čtrnáctičlenné tabulky, když pod vedením trenéra Marcela Tomáška uhráli jedenáct bodů.

Umístění v tabulce není pro kategorii U16 nejdůležitější (nerozhoduje se o sestupu) a trenéři tak mají hlavní cíl připravovat hráče pro vyšší kategorie. “Chceme zvýšit kvalitu týmu i jedinců, aby se dále prosazovali a byli mentálně silnější. Někomu to trvá déle, ale chceme hráče připravit, aby mohli v dalších sezonách poskočit do elitního dorosteneckého týmu a potažmo ještě dále do mužské kategorie,” říká o cílech týmu U16 trenér Marcel Tomášek.

Také dorostenecký tým U16 se bude připravovat především v domácím prostředí. “Naše příprava bude probíhat hlavně na Složišti a dále budeme chodit do fitnessu Performace Rise, kde se  budeme připravovat pod dohledem kondičního trenéra. Začátkem února budeme mít týdenní soustředění v Třeboni, kde budou veškeré tréninkové dávky probíhat 3x denně a následně budeme využívat Lázně Aurora na rehabilitaci,” pokračuje Tomášek.

Během zimy se kádr týmu rozrostl o dva fotbalisty. “K týmu se na zkoušku připojí David Šestauber (Roudné) a Václav Wimmer (Soběslav). O dalších případných adeptech se stále jedná a uvidíme jestli rozšíří naše řady,” říká trenér, jehož tým čeká velmi podobný program jako tým U17: “Čekají nás těžké zápasy s kvalitními soupeři z české i moravské špičky mládežnického fotbalu. Po postupu do semifinálové části Memoriálu Vlastimila Marečka se postupně střetneme s Viktorií Plzeň, Spartou Praha, Slováckem a Zbrojovka Brno. V závěrečné fázi zimní přípravy sehrajeme ještě utkání s Vysočinou Jihlava a generálka proběhne doma se Slavojem Vyšehrad.”

Plán přípravných zápasů dorostu U16:
22. ledna: Plzeň - Dynamo ČB (Plzeň, MVM)
26. ledna: Sparta - Dynamo ČB (Praha, MVM)
4. února: Akademie Linec - Dynamo ČB (Linec)
11. února: Brno - Dynamo ČB (Brno, MVM)
12. února: Dynamo ČB - Meteor Praha (SCM Složiště, MVM)
18. února: Dynamo ČB - Slovácko (SCM Složiště, MVM)
25. února: Dynamo ČB - Písek (SCM Složiště)
4. března: Jihlava - Dynamo ČB (Jihlava)
12. března: Dynamo ČB - Vyšehrad (SCM Složiště)
19. března: Start jarní části sezony