Vstřelil svou první ligovou branku, ale radost z ní mu překazila těsná porážka. Obránce Pavel Novák otevřel v Mladé Boleslavi skóre utkání, ale domácí dvěma góly ve druhém poločase otočili vývoj utkání a vyhráli 2:1. Odveta je na programu v sobotu od 15:00 na Střeleckém ostrově.

Jak vnímáte porážku 1:2 do odvetného utkání?
Do odvety to není špatné, protože jsme vstřelili gól venku, což se hodí. Ale je škoda, že jsme prohráli, protože jsme to měli dobře rozehrané. Myslím si, že i doma nás čeká vyrovnané utkání a uděláme maximum, abychom postoupili dál.

Těšil jste se na zápas, když jste se dozvěděl, že figurujete v základní sestavě?
Poslední zápasy jsem moc nehrál, ale nebyla to tak dlouhá doba, protože utkání šly rychle po sobě. Pochopitelně jsem se těšil, každý hráč chce být na hřišti co nejvíce. Jsem rád, že jsem do zápasu mohl zasáhnout.

Co jste říkal své první ligové brance?
Čekal jsem na ní spoustu let. (úsměv) Udělala mi radost a věřím, že v konečném součtu bude mít velký vliv. Doma nedáme soupeři nic zadarmo a půjdeme si za postupem.

Čekal jste, že k vám centr Karola Mészárose doletí?
Dobře jsme přidrželi míč a přesně si přihráli. Karol se prosadil v souboji jeden na jednoho a přesným centrem mě hezky našel.

Doufal jste, že přidáte i asistenci, když jste našel ve vápně Ivana Schranze?
První poločas byl celkově z naší strany dobrý. Myslím si, že jsme v něm byli lepší než Boleslav. Ivan měl solidní šanci, ale vytvořili jsme si i další.

Nechyběla ve druhém poločase větší aktivita z vaší strany?
Zápas byl neustále nahoru a dolů, udělali jsme plno laciných ztrát. Znejistili jsme a bohužel to dopadlo špatně.

Co jste říkal obětavosti našich fanoušků, kteří na utkání přijeli, přestože věděli, že se na stadion nedostanou?
Ohromně si toho vážíme. I ve špatném počasí stáli za plotem a celých devadesát minut byli slyšet. Chtěl bych jim za to moc poděkovat.

Co bude třeba v odvetě, aby se přes Mladou Boleslav podařilo postoupit?
Ideálně vstřelit branku a ani jednou neinkasovat. (úsměv) Ale nemůžeme hrát na výsledek 1:0. Budeme hrát tak, abychom uhráli postupový stav.

Dynamo hraje nejvyšší soutěž i díky projektu s názvem „Podpora výkonnostního dospělých," který je financován Jihočeským krajem.