Proti Dukle ho trenér Jozef Weber zkoušel pod hrotem, v zápase s Vlašimí už nový českobudějovický útočník Tomáš Zajíc hrál na své tradiční pozici. V útoku bývalý hráč Slovácka, Baníku nebo Zagrebie Lubin potvrdil, že má čich na góly. Dal hned dva, po dvou takřka identických situacích.

Pokud se bude chtít Dynamo v příští sezoně FORTUNA:LIGY, minimálně co se gólů týče, na někoho spoléhat, bude tím vyvoleným hráčem Tomáš Zajíc. Nová tvář v kabině už zvládla dát v české nejvyšší soutěži celkem 34 branek, 28 jako hráč Slovácka a 8 v dresu Baníku Ostrava. Sám Zajíc, ale samozřejmě také spoluhráči a vedení klubu, doufají, že střelecké umění předvede také Českým Budějovicím.

Na svou úvodní trefu čekal Zajíc do 22. minuty druhého přípravného zápasu s Vlašimí, do kterého nastoupil na svém oblíbeném postu. Kouč Weber ho proti Dukle zkoušel uprostřed záložní trojice, 25letý hráč se ale cítí jako doma jen na jednom místě. „Musel jsem hodně bránit, to mi nevyhovovalo,“ smál se při vzpomínce na první zápas přípravy proti Dukle. „Dneska už jsem byl na hrotu a doufám, že tam budu i dál. Celý život jsem hrál v útoku, nikdy jsem nic jiného nehrál,“ pronesl po zápase s Vlašimí.

Souboj se zástupcem druhé ligy se Zajícovi povedl. Vsítil dva góly, po dvou podobných situacích, kdy doklepával balon do sítě. „Postavil jsem se dobře a mohl jsem dát i hattrick. Za dva góly jsem ale rád,“ netají útočník. Na celkovém výkonu ale ještě chce zapracovat. „Úplně spokojený jsem nebyl, měl jsem těžké nohy. Jsem tu tři týdny, první dva byly hodně náročné. Z Polska jsem na to nebyl vůbec zvyklý. Na zátěž si zase zvykám,“ říká k těžkému letnímu drilu. Společně se zátěží si Zajíc zvyká také na nové město. Moc času na jeho objevování ale ještě neměl. „Zatím jsem spokojený, ale nikde jsem tady ještě nebyl, protože jsem neměl čas.“

Čas nebude mít ani v příštím týdnu, kdy bude figurovat na soupisce pro soustředění v rakouském Kaprunu, kde Dynamo čekají další tři přátelské zápasy. Jeden proti týmu z Polska, druhé dva proti zástupcům německé Bundesligy. Zajíce a spol. čeká Augsburg a Union Berlín. „Těším se, je to svátek. Ve Slovácku jsem si zahrál proti AS Řím, byl to super zážitek. Doufám, že to bude zase skvělé.“