Stejně jako na A-tým Dynama v sobotu čeká první zápas ve Fotbalové národní lize, do nové sezóny vstoupí i starší dorost. Nejvyšší soutěž- 1. ligu staršího dorostu odstartují dorostenci v sobotu od 10:15 doma v zápase proti Karviné.
"Chceme napodobit minulou sezónu, která byla naprosto výjimečná," říká Kryštof Kadlec.

Hned na začátek nové sezóny čeká na starší dorostence Dynama těžký oříšek. Karviná je totiž velice silným soupeřem. Alespoň tomu tak bylo i v minulé sezóně, kdy s ní devatenáctka Dynama na podzim prohrála 1:2 a na jaře remizovala 0:0. Na konci loňské sezóny zaujímala Karviná 3. místo v tabulce se 79 body. Na prahu nové sezóny ale pochopitelně stojí se stejným problémem jako Dynamo- chybí ji ročník 1996. Příprava Karviné měla pět týdnů, během kterých starší dorostenci zvládli soustředění a devět přípravných utkání. Obě jejich generálky navíc dopadly na výbornou- i to je další z aspektů, který jasně vypovídá o tom, že Karviná je kvalitním a těžkým soupeřem. Jejich ambice jsou samozřejmě vysoké a trenér týmu věří, že se jim podaří sbírat body stejně jako v minulé sezóně.

Příprava Dynama příliš úspěšná nebyla. Z osmi odehraných utkání si totiž budějovická devatenáctka připsala jen jednu výhru a jednu remízu. "Příprava nám sice utekla velmi rychle, ale hráli jsme s kvalitními soupeři. Nejlépe se to uvidí v sobotu, jestli jsme dobře připraveni," shrnul měsíc přípravy Kryštof Kadlec. Trenéři Petr Skála a Jaromír Plocek během něj dávali dohromady vhodnou sestavu, se kterou plánují nastoupit i v sobotu. Právě v utkání s Karvinou se ukáže, zda se jim to povedlo. "Myslím, že s mladšími jsme se už sehráli. Někteří z nich za nás nastupovali i na konci minulé sezóny. Víme tedy, co od sebe navzájem čekat a na hřišti si vyjdeme vstříc," byl si jistý Kadlec. Podobného názoru je i staronová posila devatenáctky Dynama Matyáš Markytán, od kterého se již teď očekává, že bude produktivním střelcem, podobným jakým byl Petr Pasecký minulý rok: "Určitě jsme odvedli kus práce. Zahráli jsme si proti soupeřům, se kterými se setkáme i v lize a jako parta jsme si dokonale sedli. Dál už je to tedy jen na nás, jak se bude vše vyvíjet."
Více o přípravě Dynama U19 a názory trenérů na novou sezónu

Hráči se na první utkání už těší. Sezónu odstartují především s myšlenkou na co nejlepší umístění v tabulce a také s jedním jasným cílem, který potvrdil Kryštof Kadlec: "Určitě chceme vstoupit do sezóny s výhrou a i nadále sbírat body. Budeme se snažit napodobit minulou sezónu, která byla naprosto výjimečná, takže je jasné, že pouze přiblížit se k úspěchům z ní bude velmi těžké a náročné." Důležité ale je, že dorostencům nechybí zápal a chuť bojovat. "Pokud mám mluvit sám za sebe, tak bych chtěl především pravidelně nastupovat, pomáhat týmu a hlavně dávat góly. A časem bych byl moc rád, kdyby se mi třeba podařilo nakouknout do A-týmu," popsal své osobní cíle Kadlec.

Na první zápas nové sezóny staršího dorostu Dynama začínající v 10:15 na Složišti Vás srdečně zveme! Přijďte podpořit naše dorostence. Věříme, že Vás čeká zajímavý fotbal.