Dynamo má za sebou pátý přípravný zápas a chystá se na soustředění do Chorvatska. Před odjezdem ale trenérovi Davidu Horejšovi přibyly vrásky na čele, protože na poslední chvíli nemůže počítat se dvěma hráči základní sestavy - k Jaderskému moři neodcestují Filip Havelka a Matěj Helešic.

V posledním zápase před chorvatským soustředěním vyhráli Jihočeši nad třetiligovými Velvary po slušném výkonu 2:0. „První poločas byl z naší velice dobrý. Dobře jsme se pohybovali, hodně jsme kombinovali a soupeře jsme měli prakticky celou dobu na jeho polovině. Mrzet nás může jen to, že jsme ve finální fázi některé ty situace neřešili trošku lépe. Přístup kluků byl ale výborný a také ve hře byla kvalita. A to i přesto, že jsme tento týden ještě dost trénovali. Ve druhém poločase jsme začali také dobře, ale potom jsme se tak trochu přizpůsobili soupeři a hra už neměla takové tempo jako v tom prvním poločase," hodnotil zápas David Horejš.

V samém závěru ledna postihly budějovický tým dvě nepříjemné události. Během pár dnů přišel trenér Horejš hned o dva důležité hráče základní sestavy. „V tréninku se zranil Filip Havelka. Bohužel je tam u něj podezření na natržení postranního vazu v koleni a na soustředění s námi nepojede. U něj to vypadá na dlouhodobější absenci. Zápas s Velvary nedohrál ani Matěj Helešic, který má pochroumaný kotník a mám obavu, že ten s námi také nepojede. Pokud budou oba mimo hru, bude to pro nás obrovská ztráta," neskrýval zklamání budějovický kouč.

Dynamo tak během pár dnů přišlo hned o tři fotbalisty, což je samozřejmě citelná ztráta. „Musíme si nyní sednout a říct si, jak budeme teď postupovat. V sobotu nám skončil Mashike, kvůli zranění jsou mimo hru nyní další dva hráči a budeme muset na to zareagovat. Uvidíme, co z toho vznikne," pokračoval David Horejš. S Dynamem by tak měl do Chorvatska vycestovat útočník Patrik Brandner, který hrál na podzim první ligu za Duklu Praha.

Jihočeši budou mít nyní v pátek a v sobotu volno. Setkají se opět v neděli ráno, aby se vydali na zahraniční cestu. „Do Chorvatska vyrážíme v neděli brzy ráno tak, abychom ještě navečer mohli trénovat. Já jen doufám, že se kluci, co mají lehčí zdravotní problémy, dají dohromady a že tam vyrazíme v co nejsilnějším složení. Všichni se těšíme hlavně na přírodní trávu, protože té umělky a mrazivého počasí už máme všichni dost," dodal David Horejš.