Mohl to být právě on, kdo zajistí v zápase Dynama na půdě Kladna tříbodový zisk. Zkušený veterán Jihočechů David Homoláč si v průběhu utkání připsal dvě velmi dobrá šance. V průběhu prvního poločasu se dostal středem hřiště k zakončení z hranice vápna a ve druhé pětačtyřicetiminutovce měl na hlavě gól po přímém kopu Petra Šímy - trefil ale pouze tyč. "Byla to velká smůla," krčil rameny čtyřiatřicetiletý středopolař.

Davide, proti poslednímu Kladnu jste se dostali v prvním poločase pod velký tlak a málem se opakoval loňský rok, kdy jste hned po dvou minutách prohrávali..
Myslím, že nás v prvním poločase hodně máčkli, měli hodně nebezpečných standardních situací a dlouhých autů od Strnada. Často to byla ve vápně taková trma vrma a byli jsme pod tlakem. Oni i my potřebujeme teď bodovat a tomu fotbal odpovídal. Ve druhém poločase jsme se ale hodně zlepšili a bod jsme si zasloužili odvést.

Čím si vysvětlit, že bylo Kladno v průběhu první půle o tolik aktivnější než Dynamo?
My jsme věděli, že Kladno bude hrát od podlahy a že se nás budou snažit zatlačit. Vždycky to tak doma dělali, že hned od začátku hráli nátlakový fotbal a potvrdilo se to i dneska. Byli jsme na to připraveni, ale stejně nás to docela zaskočilo.

Nebál jste se, že by zápas mohl dopadnout podobně jako loni, kdy tady Dynamo dostalo pět branek?
Začátek byl z naší strany skutečně velmi bídný a díky bohu, že jsme to nějak přežili. Ve druhém poločase jsme se z toho naštěstí již vymanili a pak to bylo už vyrovnané. Důležité bylo, že jsme dnes udrželi čisté konto a loňský rok se naštěstí neopakoval.

Jedinou vážnější šanci Dynama jste si v prvním poločase připsal vy, kdy jste střílel z hranice vápna..
Tam jsem si to nejprve se Sváťou (Jan Svátek, pozn. autora) dobře dohodl, že mi to sklepnul, šli jsme do narážečky, vyřadili jsme dva hráče a já měl volný prostor. Ani nevím, jak jsem obstřelil toho jediného beka, jenže brankář byl stejně na místě a v pohodě to chytil. 

I další velkou šanci jste měl po přímém kopu Šímy, kdy jste trefil tyč. Petr Šíma před rozehrávkou dělal nějaké gesto směrem k vám, ty byl nějaký signál?
To nemohu prozradit, ale ano, je to signál (s úsměvem). Jsme domluveni, že když si dáme nějaké znamení, tak to budeme hrát takto na sebe.

Ta vaše šance byla stoprocentní, zdálo se, že jste na penaltě úplně sám..
Jeden obránce tam byl, ale podařilo se mi ho oběhnout. Přesto jsem ale trefil jen tyč, takže velká smůla.

Jak je možné, že se Dynamu proti outsiderovi celé ligy dlouhodobě nedaří?
My s nimi máme prostě takovou sérii. Dnes jsme proti nim hráli v lize pátý zápas a uhráli jsme teprve druhý bod. Na Kladno se nám nikdy nedařilo a já doufám, že jsme to dnes tou remízou tady aspoň trochu zlomili a že to potvrdíme v jarní domácí odvetě a že je konečně už porazíme.

Kdykoliv se hraje s Kladnem, tak se o této sérii hodně mluví, v kabině to hráči nějak vnímáte?
Na hřišti na to sice člověk nemyslí, ale vždy několik dnů před zápasem začnou média o tom psát, že tady máme nějakou sérii a my si to pochopitelně uvědomujeme.

Nyní vás čeká reprezentační pauza a poté domácí zápas s Olomoucí. To bude asi také klíčový zápas, že?
V naší situaci si nemůžeme po tom začátku, kdy jsme dostávali výprasky, dovolit doma ztrácet nějaký body. Já vím, že se sice říká, že zajíci se počítají až po honu, ale body jsou prostě body a naším cílem bude pochopitelně získat doma s Olomoucí tři body, abychom se zase odpíchli o kus dál.

Díky a ať se daří..